Czy mogę wykonywać ginekologię estetyczną w czasie ciąży?

Czy mogę wykonywać ginekologię estetyczną w czasie ciąży?

Chociaż ginekologia estetyczna może być wykonywana w czasie ciąży, istnieją pewne środki ostrożności, których należy przestrzegać. Po pierwsze, kobieta w ciąży jest bardziej narażona na anemię, która ma zarówno negatywny wpływ na matkę, jak i na płód. Ponadto, kobieta w ciąży jest nadkrzepliwa. Niemniej jednak ryzyko wystąpienia znacznego krwawienia podczas prostych zabiegów estetycznych jest minimalne.

Labiaplastyka

Niektóre kobiety mogą obawiać się wpływu labiaplastyki na ich zdolność do poczęcia po zabiegu. Nie musi tak być. Wiele kobiet jest w stanie począć i urodzić dziecko nawet po zabiegu labiaplastyki. Dzieje się tak dlatego, że pochwa jest organem odpornym i zdolnym do adaptacji, a jej podstawowe funkcje pozostają nienaruszone. Kobiety, które poddały się temu zabiegowi, powinny unikać zajścia w ciążę od razu lub zbyt szybko po zabiegu.

Korzyści z operacji labiaplastyki obejmują poprawę wyglądu i zmniejszenie bólu spowodowanego ciasnym ubraniem. Może ona również zmniejszyć dyskomfort związany ze stosunkiem seksualnym i niektórymi ćwiczeniami. Jest to również operacja potwierdzająca płeć. Należy jednak pamiętać, że labiaplastyka nie odwraca procesu starzenia się ani nie zatrzymuje cyklu miesiączkowego.

Chociaż kobieta może odczuwać bolesność po poddaniu się zabiegowi labiaplastyki, jest ona tymczasowa i nie wpływa na dziecko. Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Podczas fazy planowania lekarz omówi najlepsze opcje znieczulenia. Sam zabieg trwa zazwyczaj około godziny, a pacjenci mogą wrócić do domu tego samego dnia. Mogą wymagać noszenia luźnej odzieży przez dwa tygodnie i unikania stosunków seksualnych przez sześć do ośmiu tygodni. Po powrocie do zdrowia, pacjenci mogą powrócić do normalnej aktywności i pełnego życia w ciągu trzech do sześciu miesięcy.

Labiaplastyka podczas ciąży jest opcją dla kobiet, które są niezadowolone z rozmiaru swoich warg sromowych. Powiększone wargi sromowe mogą powodować dyskomfort, a nawet zakłócać stosunek seksualny. Zabieg ten może pomóc zmniejszyć rozmiar warg sromowych, a nawet sprawić, że będą one wyrównane względem siebie.

Ginekologia radiofrekwencji

Ginekologia radiofrekwencji jest stosunkowo nową technologią, która może pomóc kobietom z zaburzeniami pochwy podczas ciąży. Procedura obejmuje małe nacięcie w brzuchu, gdzie wprowadza się cienką oświetloną rurkę z kamerą. Procedura następnie wykorzystuje ciepło o częstotliwości radiowej do celu każdego fibroida indywidualnie. Pacjentka jest zwykle uspokojona na czas zabiegu, który trwa około godziny.

Procedura ta jest stosowana w przypadku obfitych krwawień menstruacyjnych. Kobiety, które nie są w ciąży mogą poddać się tej procedurze, która również zmniejszy obfite krwawienie. Zabieg wymaga znieczulenia ogólnego i polega na wprowadzeniu przez macicę instrumentu, który rzeźbi bruzdy w endometrium. Może być wymaganych kilka cykli, w zależności od wielkości i kształtu macicy.

Procedura jest również mniej inwazyjna niż inne inwazyjne opcje chirurgiczne. Procedura może być dobrym wyborem dla niektórych kobiet z dużymi włókniakami. Może jednak nie być bezpieczna dla każdej pacjentki. Chociaż ablacja prądem o częstotliwości radiowej może spowodować uszkodzenie zdrowej tkanki macicy, jest ona nadal bezpieczniejsza niż inne opcje.

Procedura ta była również stosowana w czasie ciąży. W jednym przypadku 36-letnia wieloródka poczęła ciążę pojedynczą 22 miesiące po pierwszej ablacji. Poród był udanym elektywnym powtórnym cesarskim cięciem. Dziecko urodziło się w 38 2/7 tygodniu ciąży i ważyło 4005 gramów. Pacjentka miała zadowalającą punktację w skali Apgar. Badanie wizualne jamy macicy nie wykazało oznak rozejścia się macicy ani krwawienia podczas porodu.

Injecrefle

Techniki ginekologii estetycznej poprawiają zdrowie seksualne i psychiczne kobiet poprzez poprawę libido i pobudzenia. Kobiety często borykają się z wieloma problemami w trakcie i po ciąży, w tym z rozluźnieniem pochwy i rozerwaniem warg sromowych. Chociaż drastyczna utrata wagi nie musi wpływać na wygląd sromu, techniki ginekologii estetycznej mogą zmniejszyć kapturki łechtaczki i udoskonalić łechtaczkę, zwiększając przyjemność z seksu.

Środki miejscowo znieczulające

Chociaż większość procedur estetycznych można bezpiecznie wykonywać w ciąży, istnieją zagrożenia, które należy rozważyć przed przystąpieniem do zabiegu. W szczególności istnieje ryzyko zmienionego gojenia się ran, co może prowadzić do gorszych wyników estetycznych. Ponadto niektóre procedury estetyczne mogą powodować powstawanie keloidów i blizn przerostowych.

Ponadto kobiety w ciąży są bardziej narażone na wystąpienie anemii, która została powiązana z niekorzystnymi wynikami zarówno dla matki, jak i płodu. Ciąża jest również stanem nadkrzepliwości, ale istnieją środki ostrożności, które można podjąć, aby zmniejszyć ryzyko znacznego krwawienia podczas zabiegów estetycznych.

Niektóre środki znieczulające nie są bezpieczne do stosowania w ciąży. W szczególności Tetrakaina jest przeciwwskazana u kobiet, które są w ciąży powyżej 20 tygodnia. Chociaż Tetrakaina nie wpływa na płód, jest skutecznym środkiem znieczulenia miejscowego w zabiegach na powiekach i w okolicy okularowej. Jednak ten środek znieczulający wymaga dodatkowego czasu do uzyskania efektu.

Należy pamiętać, że chociaż środki miejscowo znieczulające są generalnie bezpieczne do stosowania w czasie ciąży, należy zachować kilka środków ostrożności. Na przykład najlepiej nie stosować w czasie ciąży żadnego z leków znanych z wywoływania bradykardii płodu.

Reshaping pochwy

Zabieg reshapingu pochwy może poprawić jej wygląd i zmniejszyć szanse na powikłania. Ciąża powoduje wiele zmian w pochwie, w tym rozciągnięcie i wydłużenie. Może to wpłynąć na fizyczne i psychiczne samopoczucie kobiety i może utrudnić jej radość z życia. Aby temu zapobiec, niektóre kobiety poddają się zabiegowi odmładzania pochwy, który może wzmocnić jej ściany.

Procedura ta może poprawić romantyczne relacje, ponieważ zwiększa pewność siebie kobiety podczas intymnych spotkań. Oprócz poprawy życia seksualnego, procedura zmiany kształtu pochwy może sprawić, że ściśle dopasowane ubrania będą bardziej wygodne i wyeliminować wybrzuszenia. Podczas porodu mięśnie otaczające pochwę ulegają rozciągnięciu i mogą wymagać zacieśnienia.

Proces waginoplastyki składa się z różnych procedur chirurgicznych, których celem jest poprawa wyglądu pochwy. Ogólnie rzecz biorąc, procedura chirurgiczna zmniejszy rozmiar wewnętrznych i zewnętrznych warg sromowych, co spowoduje bardziej zwarty wygląd. W wyniku zabiegu zostaną również udoskonalone wargi sromowe.

Wcześniej operacje zmiany kształtu pochwy były wykonywane tylko przez kobiety z nieprawidłową pochwą. W rzeczywistości był to temat wstydliwy i nie poruszany w mediach. Jednak wraz z pojawieniem się technologii laserowej, kobiety mogą teraz uzyskać bardziej naturalny wygląd.

Ginekologia kosmetyczna

Ginekologia kosmetyczna to grupa procedur, które poprawiają wygląd i funkcję pochwy kobiety. Większość z tych procedur jest mało inwazyjna i może być wykonywana w trybie ambulatoryjnym. Dzięki temu kobieta może wrócić do domu tego samego dnia co zabieg i cieszyć się szybkim powrotem do zdrowia. Procedura ta poprawia również odczucia w pochwie i zwiększa napięcie mięśni.

Dr Andrey Petrikovets specjalizuje się w leczeniu kobiet, którym przeszkadza wygląd ich pochwy i okolic miednicy. Dysponuje on salą operacyjną z certyfikatem board-certified oraz przeszkolonym personelem. Jego doświadczenie pozwala mu polecić odpowiedni zabieg w oparciu o zdrowie i cele estetyczne pacjentki. Dodatkowo, jest w stanie odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące zdrowia reprodukcyjnego i funkcji seksualnych.

Jedną z metod ginekologii kosmetycznej w czasie ciąży jest zastosowanie radiofrekwencji. Ta ambulatoryjna procedura wykorzystuje specjalistyczne urządzenia medyczne do dostarczania energii do architektury ściany pochwy. Energia ta łączy się z laserami i radiofrekwencją, powodując serię mikrourazów, które inicjują proces gojenia. Procedura ta jest stosowana w leczeniu wiotkości pochwy, dysfunkcji seksualnych i liszaja twardzinowego. Może być również stosowany w leczeniu waginizmu i zapalenia przedsionka sromu.

Ginekologia kosmetyczna jest rozwijającą się dziedziną w zdrowiu kobiet. Techniki stosowane w tej dziedzinie są bezpieczne, przewidywalne i zapewniają pacjentkom poprawę jakości życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *