Czy można odmłodzić pochwę przed porodem?

Czy można odmłodzić pochwę przed porodem?

Odmładzanie pochwy jest niechirurgiczną procedurą, która wykorzystuje skoncentrowaną energię, aby pomóc pochwie naprawić się i odzyskać ton i elastyczność. Jest to zabieg bezpieczny i skuteczny, nie wymagający operacji. Tkanki pochwy zawierają kolagen, białko, które grupuje się w silne sieci, aby chronić pochwę przed uszkodzeniami. Jednak zmiany hormonalne mogą zmniejszyć produkcję kolagenu, co oznacza, że pochwa nie posiada wystarczającej ilości włókien kolagenowych do naprawy uszkodzeń.

Procedury odmładzania pochwy

Odmładzanie pochwy jest powszechną procedurą kosmetyczną. Może pomóc poprawić wygląd pochwy i poprawić ogólny stan zdrowia. Kobiety mogą wybierać spośród wielu różnych procedur, aby rozwiązać problemy, które im przeszkadzają. Niektóre procedury mogą nawet poprawić zdrowie seksualne i pewność siebie.

Przed poddaniem się procedurze odmładzania pochwy, pacjentki muszą przejść badanie fizyczne. Zostaną również poddane oczyszczeniu jelita grubego. Aby przygotować organizm do zabiegu, pacjentki powinny powstrzymać się od picia alkoholu i stosowania suplementów ziołowych przez dwa tygodnie przed zabiegiem. Muszą również przestać palić, gdyż palenie znacznie skraca czas rekonwalescencji i może być przyczyną poważnych powikłań.

Podczas gdy niektóre kobiety mogą preferować procedurę niechirurgiczną, inne mogą preferować podejście chirurgiczne. W tym przypadku chirurg plastyczny użyje energii o częstotliwości radiowej do zacieśnienia pochwy. Ten rodzaj energii stymuluje wzrost nowego kolagenu i napina skórę. Procedura ta jest stosunkowo bezpieczna i nie wymaga znieczulenia. Procedura ma również na celu zmniejszenie wszelkich problemów związanych z luźnymi mięśniami. Ciaśniejsza pochwa może również zmniejszyć nietrzymanie moczu i poprawić jakość życia kobiety.

Laserowe odmładzanie pochwy to kolejna niechirurgiczna procedura, która może poprawić wygląd pochwy. Dr Matlock używa specjalnego lasera, który celuje w określone obszary pochwy i uszczelnia układ limfatyczny oraz minimalizuje krwawienie. Procedura ta jest dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które nie chcą poddać się operacji i chcą ponownie ukształtować swoje ciało przed porodem.

Czas rekonwalescencji

Czas rekonwalescencji w przypadku zabiegów odmładzania pochwy przed porodem może być różny. Ogólnie rzecz biorąc, pacjenci powinni spodziewać się tygodnia do dwóch tygodni przestoju. Pacjentki powinny zaplanować około pięciu dni przerwy od pracy lub normalnego trybu życia i powinny unikać intensywnych ćwiczeń przez co najmniej tydzień. Ponadto, pacjentki powinny unikać stosunków płciowych i rygorystycznej aktywności przez osiem tygodni po zabiegu. Niektóre kobiety mogą być zmuszone do używania w tym czasie rozwieraczy, aby ułatwić im powrót do zdrowia.

Podczas powrotu do zdrowia po zabiegu odmładzania pochwy, pacjentki powinny być przygotowane na możliwość konieczności przeprowadzenia operacji kontroli pęcherza moczowego. Jest to często konieczne, jeśli u kobiety rozwinęła się tkanka bliznowata w pochwie lub jeśli doświadcza ona problemów związanych z tamponami. W takim przypadku kobiety powinny natychmiast skontaktować się z lekarzem.

W zależności od rodzaju wykonanego zabiegu odmładzania pochwy, okres rekonwalescencji różni się w zależności od pacjentki. Na ogół pacjentki są w stanie chodzić po ustąpieniu znieczulenia. Następnie powinny stosować okłady z lodu, aby złagodzić ból. Pacjentki otrzymają również leki na receptę do zwalczania bólu.

Po zabiegu odmładzania pochwy pacjentki powinny spodziewać się pewnego dyskomfortu i zasinień. Najlepiej stosować się do zaleceń pooperacyjnych chirurga w celu pełnego powrotu do zdrowia. Ważne jest, aby nie podejmować intensywnej aktywności fizycznej przez tydzień. Pacjenci powinni również unikać używania tamponów i seksu przez cztery do sześciu tygodni.

Koszt

Odmładzanie pochwy jest wybieralną procedurą, która może poprawić zdrowie i wygląd pochwy kobiety. Koszty są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników, takich jak honorarium chirurga, znieczulenie i opłata za zabieg. Pacjenci powinni również rozważyć ich ubezpieczenie przed poddaniem się procedurze, ponieważ niektóre plany nie obejmują chirurgii kosmetycznej. Aby uzyskać wycenę, konieczna jest konsultacja z lekarzem. Lekarz przeprowadzi dokładne badanie fizyczne i omówi pożądany wynik. Oceni również nasilenie problemów, jeśli takie istnieją, i pragnienie pacjenta do procedury. Zaleci on najlepszą opcję dla pacjenta w oparciu o te czynniki i jego budżet.

Koszt zabiegu odmładzania pochwy może wynosić nawet 1500 dolarów. Jednak niewielkie różnice w przygotowaniu i procedurze mogą wpłynąć na ostateczny koszt. Od tego pisania, koszt indywidualnego O-Shot jest szacowana na $ 1,500-$ 2,000. Inną opcją jest niechirurgiczna metoda zwana MonaLisa Touch.

Jeśli rozważasz zabieg odmładzania pochwy, ważne jest, aby wybrać lekarza, który przeprowadził setki takich zabiegów. Powinien on znać unikalną anatomię Twojego ciała, Twoje preferencje oraz najnowsze techniki chirurgiczne, dzięki czemu będzie mógł zapewnić optymalne rezultaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *