Czy otyłość powoduje podwójny podbródek?

Czy otyłość powoduje podwójny podbródek?

Najczęstszą przyczyną podwójnego podbródka jest nadmiar tłuszczu, zwłaszcza pod brodą. Osoby z nadwagą zazwyczaj nie zauważają tego stanu, ale jeśli przybierzesz na wadze, może się u Ciebie pojawić tłuszcz pod brodą. Stan ten może sprawić, że będziesz wydawać się starsza i cięższa niż w rzeczywistości.

Wypełnienie dołu pachowego

Podczas gdy niektórzy ludzie są genetycznie predysponowani do posiadania wypełnienia dołu pachowego, faktem jest, że Twoja dieta, poziom stresu i codzienna rutyna mogą wpływać na te czynniki. W rzeczywistości, możesz być w stanie kontrolować ilość kortyzolu w swoim organizmie poprzez zmianę tych czynników. Oto kilka strategii, które możesz wykorzystać. Po pierwsze, podejmij wysiłek, aby stracić nadmierną wagę. Otyłość powoduje gromadzenie się złogów tłuszczu w obrębie twarzy i szyi. To z kolei prowadzi do powstania podwójnego podbródka.

Jeśli z powodu otyłości odczuwasz pełnię podmentalną, możesz być kandydatem do zabiegu chirurgicznego. Zabieg ten pozwoli na usunięcie znacznej części tłuszczu znajdującego się pod podbródkiem. Operacja pomoże również uniknąć pojawienia się dodatkowych wypełnień podbródkowych w przyszłości – te dane są wynikiem pracy redakcji serwisu Fanka zwierzaka. Lekarz zapyta o Twój styl życia i historię Twojej wagi, aby określić, czy jesteś dobrym kandydatem do tego zabiegu.

Przetworzona żywność

Podwójny podbródek jest częstym objawem otyłości lub przyrostu masy ciała. Istnieje kilka programów dietetycznych i ćwiczeń, które mogą pomóc w utracie tłuszczu pod brodą. Jednak uporczywe kieszenie tłuszczu mogą pozostać nawet po zastosowaniu skutecznej diety i ćwiczeń. Może to poważnie wpłynąć na pewność siebie i poziom motywacji. U niektórych osób rolę w powstawaniu podwójnego podbródka może odgrywać również genetyka.

Wielu ekspertów uważa, że za obecną epidemię otyłości odpowiada spożywanie zbyt dużej ilości przetworzonej żywności. Osoby o niższym statusie socjoekonomicznym mają tendencję do spożywania większej ilości przetworzonej żywności i angażowania się w niezdrowe zachowania. Jednak badacze nie potrafią oddzielić skutków spożywania ultraprzetworzonej żywności od wpływu innych czynników.

Ziarna rafinowane

Problem z ziarnami rafinowanymi polega na tym, że są one w dużej mierze demonizowane jako niezdrowe, a ta demonizacja jest ogromnym czynnikiem zniechęcającym do ich spożywania. W rzeczywistości rafinowane ziarna nie powodują przyrostu masy ciała, ale są częścią niezdrowej diety i wzorca żywieniowego. W jednym z badań osoby, które jadły najmniejszą ilość rafinowanych ziaren miały niższe ryzyko chorób serca, cukrzycy i udaru. Ponadto badacze nie znaleźli związku między ziarnami rafinowanymi a występowaniem cukrzycy typu 2.

Chociaż brak ruchu i zła dieta mogą powodować gromadzenie się nadmiaru tłuszczu w okolicy podbródka, osoby o zdrowej masie ciała mogą odnieść korzyści, jedząc zdrowsze produkty i zmniejszając wielkość porcji. Rafinowane ziarna, smażone potrawy i nadmiar cukru mogą przyczynić się do powstania podwójnego podbródka. Na szczęście leczenie chirurgiczne może zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka.

Cukier

Jeśli masz podwójny podbródek, możesz się zastanawiać, czy Twoja dieta ma z tym coś wspólnego. Jeśli nie masz nadwagi, utrata wagi może pomóc Ci stracić tłuszcz wokół szyi i podbródka. Jedzenie zdrowszej diety i wycinanie przetworzonych, rafinowanych ziaren może pomóc w utracie tłuszczu, ale nadal musisz uważać na wielkość porcji. Dodatkowe kalorie, które spożywasz w nadmiarze, mogą być przechowywane jako komórki tłuszczowe.

CDC znalazło korelację pomiędzy spożyciem cukru a otyłością. Osoby otyłe są bardziej narażone na podwyższone ryzyko chorób układu krążenia, wysoki poziom cholesterolu i cukrzycę. Spożywanie zbyt dużej ilości cukru może prowadzić do pojawienia się dodatkowego podbródka.

Brak ćwiczeń

Jeśli masz podwójny podbródek, możesz chcieć zmienić swoją dietę. Stan ten jest spowodowany przez nadmiar komórek tłuszczowych pod brodą. Zmiana diety może pomóc Ci schudnąć, ale koniecznie skonsultuj się najpierw z lekarzem. Mogą oni pomóc Ci ustalić zdrowe cele związane z utratą wagi i zalecić plan żywieniowy, który pasuje do Twojego stylu życia. Niektóre osoby z tym schorzeniem mogą nawet potrzebować operacji usunięcia nadmiaru tłuszczu.

Otyłość i genetyka mogą przyczynić się do powstania tego problemu. Twoje geny decydują o tym, jak wydatny jest Twój podbródek i jak długa jest linia szczęki. Osoby ze słabymi mięśniami podbródka są bardziej narażone na wystąpienie podwójnego podbródka. Brak mięśni w tym obszarze powoduje, że skóra zwisa i traci elastyczność.

Genetyka

Posiadanie podwójnego podbródka może być dziedziczne, chociaż przyrost masy ciała również może przyczynić się do powstania tego problemu. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższa jest Twoja waga, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia podwójnego podbródka. Przyrost masy ciała powoduje powstanie dodatkowego tłuszczu wokół szyi i podbródka, zwanego tłuszczem podszczękowym. Ponadto, wraz z wiekiem nasza skóra traci elastyczność, co prowadzi do utraty elastyczności skóry wokół szyi i podbródka. Ta zwiotczała skóra może powodować pojawienie się podwójnego podbródka.

Zdrowa dieta jest pierwszym krokiem do zmniejszenia wyglądu podwójnego podbródka. Chociaż sama dieta nie może zagwarantować, że podwójny podbródek zniknie, może ona zmniejszyć ogólną ilość tkanki tłuszczowej i wyeliminować te chwiejące się kawałki. Dodatkowo, zmniejszenie kalorii może pomóc zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka, jak może pić dużo wody. Jest to doskonały sposób, aby spalić tłuszcz i wypłukać toksyny z systemu. Dodatkowo, można również spróbować żywności bogatej w wodę, takich jak ogórki i melony. Metody chirurgiczne są również dostępne, aby zmniejszyć rozmiar podwójnego podbródka. Mezoterapia to opcja, która polega na wstrzykiwaniu różnych związków w obszar podbródka. Proces ten może trwać do 6 miesięcy i może wymagać ponad 100 zastrzyków, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Ponadto może być niebezpieczny, jeśli zostanie wykonany nieprawidłowo, ponieważ może uszkodzić nerwy pod skórą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *