Epilacja laserowa brwi – wskazówki, które pomogą Ci podjąć najbardziej świadomą decyzję

Epilacja laserowa brwi - wskazówki, które pomogą Ci podjąć najbardziej świadomą decyzję

Epilacja laserowa brwi to szybka i nieinwazyjna procedura redukcji włosów w brwiach. Jednak procedura ta może również zaszkodzić kształtowi Twojej brwi. Ewentualne nierówności można zamaskować cieniem do brwi (sprawdź: najlepsze cienie do brwi). Dlatego ważne jest, aby dowiedzieć się wszystkiego o tym zabiegu, zanim zdecydujesz się na niego. Oto kilka pomocnych wskazówek, które pomogą Ci podjąć najbardziej świadomą decyzję.

Epilacja laserowa brwi jest nieinwazyjna

Epilacja laserowa brwi jest nieinwazyjną procedurą, która może pomóc Ci osiągnąć bardziej zdefiniowaną linię brwi. Procedura wykorzystuje krótką wiązkę lasera, która może wyeliminować niechciane włosy. Zabieg ten jest bardzo bezpieczny, ponieważ laser celuje tylko w mieszki włosowe i pozostawia skórę nietkniętą. Możesz uzyskać ten zabieg na dowolnym obszarze ciała, od nóg do twarzy. Jednak ważne jest, aby zachować szczególną ostrożność podczas wykonywania go w pobliżu oka, ponieważ oko jest bardzo podatne na ciepło.

Sesje depilacji laserowej brwi zazwyczaj trwa pięć do dziesięciu minut. Możesz doświadczyć lekkiego dyskomfortu podczas procedury, która czuje się jak gumka trzaskająca o skórę. Zarejestrowana pielęgniarka zastosuje chłodzący Aloe Vera na obszar po zabiegu, aby zapobiec dalszemu dyskomfortowi.

Jest bezbolesna

Depilacja laserowa brwi to szybki i bezpieczny zabieg, który działa cuda na niechciane włosy w brwiach. W przeciwieństwie do woskowania i skubania, procedura ta nie pozostawia czerwonego, bolącego lub surowego obszaru. Laserowe usuwanie włosów pozostawia leczony obszar gładki i wolny od włosów, a wyniki są zwykle natychmiastowe.

Nie ma większych efektów ubocznych po tej procedurze, a większość pacjentów zgłasza jedynie niewielki dyskomfort. U niektórych osób występuje zaczerwienienie, ale zwykle ustępuje ono w ciągu godziny. Niektóre osoby mogą również odczuwać obrzęk lub tkliwość. Te efekty uboczne są tymczasowe i zazwyczaj ustępują po zastosowaniu okładów z lodu. W większości przypadków, depilacja laserowa brwi wymaga tylko kilku zabiegów.

Jest szybka

Depilacja laserowa brwi to szybki i bezbolesny sposób na pozbycie się niechcianych włosów na brwiach. Zabieg trwa zazwyczaj zaledwie od pięciu do 10 minut. Po zabiegu można od razu wrócić do codziennych czynności. Po zabiegu można nałożyć na ten obszar żel Aloe Vera.

Depilacja laserowa brwi wykorzystuje końcówkę laserową Soprano ICE, która jest jedną z najbardziej precyzyjnych na rynku. Pracuje ona na określonej częstotliwości, dzięki czemu może rozprowadzić światło w bardzo precyzyjnym obszarze. Najlepiej stosować ją do obszarów między brwiami i wokół nich.

Może uszkodzić kształt brwi

Istnieje kilka powodów, dla których depilacja laserowa może uszkodzić kształt brwi. Obejmują one ryzyko trwałego uszkodzenia oczu i asymetrii brwi. Lasery stosowane do depilacji brwi to lasery diodowe. Przeszukanie MEDLINE ujawniło kilka opublikowanych opisów przypadków. Pacjentów ostrzegano jednak, aby podczas zabiegu nosili okulary ochronne, aby uniknąć uszkodzenia oka.

W jednym przypadku 35-letnia kobieta przedstawiła skargi na ból po poddaniu się depilacji laserowej brwi. Chociaż przez większą część zabiegu stosowano osłony ochronne, dolna część brwi nie była nimi pokryta, co mogło spowodować nieprzyjemne doznania po zabiegu dla pacjentki. Jej nieskorygowana ostrość widzenia wynosiła 6/6 w obu oczach. Jej lewe oko było rozszerzone i miało wiele komórek barwnikowych w komorze przedniej. Miała również czerwone i obrzęknięte oko. Po zabiegu miała zaczerwienienie i ból, które ustąpiły w ciągu tygodnia.

Może powodować uraz oka

W niektórych przypadkach epilacja laserowa brwi może powodować uraz oka, dlatego w miarę możliwości należy unikać tej procedury. W ostatnich opisach przypadków opisano różne powikłania oczne związane z epilacją laserową brwi. Większość z tych przypadków dotyczyła użycia lasera diodowego. Jednak w jednym przypadku do usunięcia brwi użyto lasera aleksandrytowego (755 nm).

Pacjent powinien nosić ochronne okulary podczas zabiegu. Epilacja laserowa brwi może spowodować uraz oka, jeśli sonda nie zostanie prawidłowo umieszczona na skórze. Ponadto cienka skóra na powiekach nie zapobiega dotarciu wiązki lasera do tęczówki, co może spowodować uszkodzenie pigmentowanej tęczówki. Zabieg może również powodować dyspersję pigmentu i przejściowy wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Jest to dobra opcja dla osób o wrażliwej skórze

Jeśli masz wrażliwą skórę, epilacja laserowa brwi może być dla Ciebie odpowiednim wyborem. Ta procedura kosmetyczna trwa tylko dwie minuty, aby wykonać i celuje w pigment we włosach brwiowych. Procedura może powodować lekki dyskomfort i obrzęk po zabiegu. Osoby o ciemnej skórze mogą jednak nie być dobrymi kandydatami do tej procedury.

Depilacja laserowa brwi może być bolesna, ale jest bezpieczna dla większości osób. Wiązki używane do zabiegu są krótkie i skupione, więc laser może łatwo i szybko usunąć niechciane włosy z brwi. Zabieg jest szybki i łatwy, a wyniki są wspaniałe, zbyt. Eliminuje potrzebę woskowania lub skubania, a także pozostawi skórę gładką i pozbawioną włosków. Nie powinien być jednak wykonywany w pobliżu oczu, ponieważ oczy są wrażliwe na ciepło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *