Epilacja laserowa – który laser wybrać?

Epilacja laserowa - który laser wybrać?

Kiedy rozważasz poddanie się epilacji laserowej w celu usunięcia włosów, musisz wybrać typ lasera, który chcesz. Możesz wybierać spośród laserów aleksandrytowych, diodowych i Nd:YAG. Oto kilka informacji, które pomogą Ci wybrać odpowiedni dla Twojego typu skóry i celów.

Diode

W zależności od obszaru i rodzaju włosów, usuwanie włosów laserem diodowym zajmie od trzech do sześciu sesji. Procedura będzie musiała być powtarzana co dwa lub trzy miesiące, aby utrzymać redukcję włosów. W idealnym przypadku włosy nie powinny odrastać przez co najmniej trzy lata pomiędzy sesjami. Liczba sesji będzie zależała od obszaru, gęstości włosów anatomicznych i rodzaju skóry, jaką ma dana osoba.

Lasery diodowe działają na zasadzie selektywnej fototermolizy. Oznacza to, że są one mocniejsze i wnikają głębiej w skórę. Są one szczególnie przydatne dla osób o ciemnych włosach lub jasnej skórze. Zapewniają również szybsze i bezpieczniejsze leczenie, ponieważ wykorzystują większą długość fali. W przeciwieństwie do innych laserów, lasery diodowe są bezpieczniejsze dla wrażliwej skóry i są bardziej skuteczne na dużych obszarach ciała. W rezultacie, skóra ma tendencję do szybszej regeneracji po zabiegu.

Lasery diodowe są najpopularniejszym wyborem do depilacji laserowej, ze względu na swoją skuteczność i szybkość. Jest to zazwyczaj procedura godzinna w biurze, a wynik jest trwały w 90% przypadków. Ponadto ten typ lasera jest bardziej komfortowy, co skutkuje mniejszym dyskomfortem i niższymi kosztami. Zabiegom z użyciem lasera diodowego często towarzyszy konsultacja, aby zapewnić najlepsze wyniki i Twoje bezpieczeństwo.

Oprócz tego, że jest bardziej przystępny cenowo niż wiele innych laserów, laser diodowy jest również bardziej skuteczny i bezpieczny. Może on objąć dużą liczbę mieszków włosowych podczas jednej sesji, co zmniejsza liczbę niezbędnych zabiegów. Ponadto, procedura jest bezbolesna, trwała i bezpieczna w użyciu. Jest również łatwiejszy w użyciu niż inne lasery i może być stosowany na wszystkich rodzajach skóry.

Laser diodowy MeDioStar to dioda o długości fali 810nm, która posiada atest FDA dla wszystkich typów skóry i kolorów włosów. Urządzenie MeDioStar ma wstępnie ustawione protokoły i parametry do leczenia wszystkich typów skóry. Emituje dwie długości fali – 810nm i 940nm – z których każda jest skierowana na inny aspekt mieszka włosowego.

Dzięki wysokiej jakości komponentom, laser diodowy jest wysoce skutecznym i bezpiecznym narzędziem do usuwania włosów. Proces jest komfortowy i pozostawia skórę czystą i zdrową. Co więcej, zmniejszy ryzyko podrażnień lub uszkodzeń skóry. Depilacja laserem diodowym to świetna inwestycja, która nie tylko zwiększy Twoje zyski, ale także powiększy grono Twoich klientów.

Laser diodowy działa na wszystkie rodzaje skóry, ale jest najbardziej skuteczny w przypadku skóry typu I do IV. Zabiegi laserem diodowym działają również na delikatne włosy i są mniej podatne na skutki uboczne niż zabiegi IPL. Laser diodowy jest bezpieczniejszy niż zabiegi IPL i może szybciej eliminować włosy. Laser aleksandrytowy

Laser aleksandrytowy jest najbardziej agresywnym, czułym i skutecznym rodzajem lasera stosowanym do usuwania włosów. Niszczy on mieszki włosowe poprzez pochłanianie światła ze źródła i wnikanie w skórę. Jest skuteczny w przypadku wszystkich typów skóry, od oliwkowej po kaukaską, i może leczyć włosy o wszystkich strukturach, od delikatnych po grube.

Laser aleksandrytowy jest preferowany dla pacjentów o jasnej skórze ze względu na unikalną długość fali. Ta długość fali przenika przez jasną skórę i napotyka melaninę w mieszku włosowym. Rozpad melaniny aktywuje odpowiedź zapalną i uruchamia własne fagocyty organizmu, zwane makrofagami, które eliminują zdenaturowany mieszek włosowy.

Laser aleksandrytowy jest również skutecznym zabiegiem do usuwania tatuaży. Ten rodzaj lasera może znacznie rozjaśnić tusz tatuażu i może go całkowicie usunąć. Tatuaże z zielonym lub czarnym tuszem najłatwiej jest usunąć za pomocą tego typu lasera. Nie jest on jednak odpowiedni dla osób o ciemnej skórze i powinien być wykonywany pod nadzorem wykwalifikowanego pracownika medycznego.

Laser aleksandrytowy ma długotrwałe działanie, a w wielu badaniach klinicznych stwierdzono jego skuteczność w usuwaniu włosów. Przy powtarzanych zabiegach gęstość włosów zmniejsza się. Liczba wymaganych zabiegów zależy od obszaru i rodzaju włosów. Ogólnie rzecz biorąc, dla uzyskania optymalnych wyników zaleca się sześć do ośmiu sesji.

Zabieg laserem aleksandrytowym jest bezbolesny i wymaga mniej niż godziny. Podczas zabiegu pacjenci mogą odczuwać pewne zaczerwienienie, obrzęk, swędzenie i pęcherze, ale są one tymczasowe i powinny ustąpić same. Po zabiegu pacjenci powinni używać kremów z filtrem i nosić odzież chroniącą przed słońcem, aby zminimalizować ryzyko dalszej pigmentacji.

Lasery aleksandrytowe są również powszechnie stosowane do usuwania tatuaży. Ich długość fali 755 nm powoduje, że skutecznie niszczą cebulki włosów, zapobiegając ich ponownemu odrastaniu w przyszłości. Proces ten jest bezbolesny i wolny od skutków ubocznych. Lasery aleksandrytowe wyposażone są również w innowacyjny system chłodzenia.

Lasery diodowe i aleksandrytowe są równie skuteczne w leczeniu niechcianych włosów. Natomiast laser diodowy ma wyższy współczynnik fotonów i może być lepszy dla pacjentów o ciemnej skórze, ale jest mniej skuteczny w przypadku włosów o jaśniejszym kolorze. Lasery aleksandrytowe są również skuteczne w przypadku osób o jasnym kolorze skóry.

W przeciwieństwie do innych typów laserów, dłuższy impuls lasera aleksandrytowego pozwala na głębszą penetrację tkanek. Jego długa fala (755 nm) zapewnia niższą absorpcję hemoglobiny w porównaniu z falami o długości 532 i 595 nm. Ta długość fali pozwala również na bardziej jednolitą fotokoagulację w zakresie rozmiarów naczyń i jest w stanie generować wysokie fluencje.

Laser aleksandrytowy jest najczęściej stosowanym typem lasera do usuwania włosów. Nie jest on jednak zalecany dla osób o ciemnej skórze. Nie jest on również odpowiedni dla osób o opalonej skórze. Jest to najlepszy wybór dla jasnych typów skóry, chociaż, ze względu na jego szybkość i skuteczność. Laser ten może dawać doskonałe rezultaty w mniejszej liczbie sesji niż inne lasery.

Nd:YAG

Podczas jednego zabiegu laser ND:YAG wytwarza impulsy światła, które odmładzają skórę właściwą. Pacjenci zazwyczaj odczuwają lekki dyskomfort podczas zabiegu, a ich skóra może pozostać wrażliwa przez kilka dni. Po tym czasie zauważą znaczne odmłodzenie. Zabieg trwa około pół godziny. Większość pacjentów jest w stanie wrócić do pracy tego samego dnia. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i może być wrażliwa.

Oprócz leczenia asymetrycznego wzrostu włosów, laser Nd:YAG jest również wykorzystywany do nawlekania żył na twarzy i poprawy kolorytu skóry. Laser ten zwiększa również syntezę kolagenu i elastyny, tworząc jędrniejszą i młodziej wyglądającą skórę. Dodatkowo, może on poprawić trądzik różowaty i blizny potrądzikowe.

Ten laser jest bezpieczny dla pacjentów o ciemnej skórze. Długość fali lasera Nd:YAG umożliwia leczenie pacjentów z ciemną pigmentacją bez uszkadzania otaczającej skóry. Jego wysoka moc i wydajność włókien umożliwiają dotarcie do najgłębszych mieszków włosowych. Ponadto, laser Nd:YAG jest bardzo łatwy w użyciu i daje długotrwałe rezultaty. Kolejną zaletą jest jego szafirowe chłodzenie kontaktowe, które chroni naskórek i zapewnia maksymalny komfort.

Laser ND:YAG o długim impulsie może skutecznie podgrzewać głębokie tkanki skóry, zmiany naczyniowe i duże naczynia krwionośne. Ciepło to uszkadza mieszki włosowe. Ponieważ ciemny pigment pochłania światło, nie wpływa na otaczającą skórę. Dlatego jest to doskonała opcja leczenia dla pacjentów o ciemnej karnacji.

Laser Nd:YAG jest uważany za najbezpieczniejszy dla osób o ciemnej skórze. Ma on większą długość fali, co pozwala na większą penetrację naskórka i zapobiega nadmiernemu zaczerwienieniu lub poparzeniu skóry. Może być stosowany na wszystkich typach skóry, w tym na skórze ciemniejszej. Laser Nd:YAG nie jest jednak tak skuteczny w przypadku osób o jasnej skórze.

Wykazano, że długo pulsujący laser Nd:YAG o długości 1064 nm jest bezpieczną metodą długotrwałej redukcji włosów. W jednym badaniu pacjenci doświadczali redukcji włosów przez ponad 12 miesięcy od ostatniego zabiegu. Wskaźnik odpowiedzi był większy w przypadku włosów pachowych, natomiast włosy na nogach i twarzy wykazywały mniejszą odpowiedź. Ponadto, przemijające zmiany pigmentowe i pęcherzykowatość były rzadkie. Ponadto, zmiany histologiczne odzwierciedlały wskaźniki odpowiedzi klinicznej, wskazując na selektywne uszkodzenie mieszków włosowych bez naruszenia naskórka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *