Ginekologia estetyczna – jakie są zabiegi?

Ginekologia estetyczna - jakie są zabiegi?

Ginekologia estetyczna to szybko rozwijająca się dziedzina, która specjalizuje się w poprawie zdrowia reprodukcyjnego. Wraz z rosnącą świadomością ciała współczesnych kobiet, dziedzina ta zyskuje na popularności. Obraz ciała kobiet ma bezpośredni wpływ na ich dobrostan emocjonalny, a objęcie swojego ciała jest kluczem do ogólnej pewności siebie. Oprócz powodowania niskiej samooceny, problemy z narządami płciowymi mogą utrudniać ćwiczenia, chodzenie lub odbycie stosunku.

Z dumą prezentujemy treść, która powstała w kooperacji z beautyboxy.pl

Labiaplastyka jest najczęściej stosowaną estetyczną operacją narządów płciowych

Labiaplastyka jest operacją kosmetyczną, która polega na usunięciu nadmiaru tkanki i ponownym ukształtowaniu warg sromowych. Chirurg może zastosować różne techniki, aby osiągnąć pożądany efekt. Niektóre z nich to przycięcie brzeżne, resekcja w kształcie litery S lub resekcja w kształcie podwójnego W. Resekcja w kształcie litery S jest najczęstszą metodą i polega na usunięciu nadmiaru tkanki z wewnętrznej części warg sromowych. Obie metody mają swoje wady i zalety.

Labiaplastyka może być zabiegiem małoinwazyjnym i zwykle trwa zaledwie kilka godzin. Należy spodziewać się pewnego bólu i obrzęku, ale pacjentki mogą zminimalizować te efekty uboczne stosując lód i leki przeciwbólowe. Ponadto, powinni oni unikać pływania przez około 40 dni po zabiegu. Z labiaplastyką wiąże się jednak pewne ryzyko, takie jak deformacja konturu, infekcja i powikłania w trakcie gojenia się rany.

Labiaplastyka jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii estetycznej narządów płciowych u kobiet. Polega na usunięciu nadmiaru tkanki z warg sromowych mniejszych. W przypadku bardziej skomplikowanych zabiegów chirurg wykonuje linię nacięcia w kształcie litery „Y”, natomiast u osób z mniejszymi wargami sromowymi można zastosować linię nacięcia w kształcie litery „V”. W obu przypadkach pacjentka będzie miała mniejsze wargi sromowe wewnętrzne i bardziej schowany wygląd.

Zabiegi laserowe w celu odmłodzenia pochwy

Chociaż zabiegi laserowe są od dawna stosowane w celach dermatologicznych i estetycznych, ich zastosowanie w pochwie jest coraz szersze. Wiele firm wprowadza na rynek zabiegi laserowe z twierdzeniami, że są one bezpieczne i skuteczne w leczeniu schorzeń ginekologicznych i urologicznych. Reklamują one, że lasery mogą poprawić nietrzymanie moczu i suchość pochwy. Jednak te procedury nie są pozbawione ryzyka. Wysokie ciepło lasera może powodować oparzenia termiczne i martwicę.

Laserowe odmładzanie pochwy może leczyć wiele różnych schorzeń, w tym suchość pochwy, wysiłkowe nietrzymanie moczu i nieregularny kształt pochwy. Może być również skuteczny dla kobiet, które cierpią na problemy związane ze zdrowiem seksualnym, takie jak nietrzymanie moczu lub obniżona samoocena. Procedura pomaga również poprawić jakość stosunku seksualnego dla wielu kobiet.

Procedura jest bezpieczna i skuteczna dla większości pacjentów. Może być wykonywany przez licencjonowanego ginekologa estetycznego i nie wymaga pobytu w szpitalu. Kobiety powinny być w dobrym stanie fizycznym i emocjonalnym przed poddaniem się zabiegowi laserowemu. Powinny również cierpieć z powodu uporczywego otarcia pochwy lub bólu. Kobiety z nadmierną długością pochwy lub zniekształconymi wargami sromowymi powinny również szukać leczenia. Zabieg może przywrócić przyjemność seksualną i kontrolę nad pęcherzem.

Hymenoplastyka

Hymenoplastyka to stosunkowo prosty zabieg wykonywany u kobiet, które nie są zadowolone z rozmiaru lub kształtu swojej błony dziewiczej. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a nadmiar skóry i tkanek jest starannie usuwany. Pozostała tkanka jest zszyta, aby zamknąć nacięcie i przywrócić pierścień błony dziewiczej do normalnego rozmiaru. W niektórych przypadkach chirurg użyje syntetycznej tkanki, aby odtworzyć błonę dziewiczą. Ponadto w miejscu operacji dodaje się niewielki dopływ krwi, aby naśladować tradycyjne krwawienie.

Chociaż hymenoplastyka nie jest zabiegiem koniecznym, niektóre kobiety decydują się na nią ze względów estetycznych. W wielu kulturach oczekuje się, że kobiety pozostaną dziewicami aż do ślubu, a krwawienie podczas pierwszego stosunku w związku jest oznaką dziewictwa. Kobiety mogą również zdecydować się na operację rekonstrukcji błony dziewiczej, aby poprawić swoją przyjemność seksualną.

Procedury ginekologii estetycznej nie są pokrywane przez Medicare lub Medicaid. Hymenoplastyka może być wykonana w biurze lub centrum chirurgii ambulatoryjnej. Rozpuszczalny szew jest używany do ponownego połączenia błony skórnej z otworem pochwy. Proces gojenia trwa około sześciu do ośmiu tygodni.

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest naturalną substancją występującą w organizmie. Wchłania i redystrybuuje wodę, dzięki czemu tkanki są nawilżone i zachowują młodość. Niestety, wraz z wiekiem poziom tej substancji spada. Zabiegi oferowane przez ginekologów estetycznych mogą przywrócić młodzieńczy wygląd okolicom intymnym oraz zredukować zmarszczki i linie. Zastrzyki te są bezpieczne i skuteczne, a ich działanie może trwać od dwunastu do dwudziestu czterech miesięcy.

Zastrzyki z kwasu hialuronowego to powszechny zabieg, który można wykonać w gabinecie lekarskim. Procedura nie wymaga znieczulenia, ale istnieje niewielkie ryzyko uszkodzenia cewki moczowej. Jest to tymczasowe i może być naprawione za pomocą 1 do dwóch mililitrów specjalnego kwasu hialuronowego. Zabieg zwiększa również objętość cewki moczowej, co może pomóc pacjentom z problemami seksualnymi.

Zastrzyki kwasu hialuronowego mogą być również stosowane do innych celów, takich jak wymazywanie zmarszczek i redukcja drobnych linii. Procedura ta może również dodać objętości kościom policzkowym i skroniom oraz na nowo zdefiniować kształt twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *