Jak często wykonywać peeling chemiczny

Jak często wykonywać peeling chemiczny

Peeling chemiczny może być stosowany na skórę w celu poprawy jej wyglądu. W zależności od rodzaju peelingu, będziesz musiała zastosować specjalny środek odtłuszczający i odczekać trzy do pięciu minut, podczas gdy roztwór chemiczny będzie działał na skórę. Delikatne uczucie kłucia jest normalne podczas tego procesu i ustępuje w ciągu kilku minut. Po zabiegu można zastosować balsam, aby zmniejszyć dyskomfort.

Głębokie peelingi chemiczne nie są często stosowane

Peeling chemiczny to zabieg, w którym wykorzystuje się roztwór chemiczny do usunięcia zewnętrznej warstwy skóry. Roztwory te składają się zazwyczaj z kwasu glikolowego, Jessnera lub trójchlorooctowego. Pomimo swojej nazwy, głębokie peelingi chemiczne nie są zalecane do częstego stosowania. W przeciwieństwie do peelingów powierzchownych, peelingi głębokie wymagają znieczulenia i sedacji. Głębokie peelingi są często łączone z dermabrazją, aby stworzyć bardziej kompletny zabieg.

Zabieg trwa około jednej do dwóch godzin i wymaga pewnej formy sedacji. Po uspokojeniu, roztwór chemiczny jest nakładany na skórę. Podczas tego procesu pacjent może odczuwać delikatne kłucie i pieczenie. Roztwór jest następnie usuwany wodą, a na skórę nakładana jest maść łagodząca. Pacjent jest następnie zabierany do domu, aby odzyskać siły.

Lekkie peelingi chemiczne są stosowane w przypadku drobnych problemów skórnych

Istnieje wiele zalet peelingów chemicznych, w tym fakt, że są one mało inwazyjne i skuteczne w przypadku wielu różnych chorób skóry. Chociaż najczęściej stosuje się je jako zabieg na twarz, peelingi chemiczne mogą być również wykonywane na innych częściach ciała w celu poprawy wyglądu skóry zniszczonej wiekiem i słońcem. Zabieg polega na zastosowaniu łagodnych lub średnich stężeń roztworów chemicznych w celu delikatnego usunięcia uszkodzonych warstw skóry. Pomaga to wygładzić szorstkie plamy, zmniejszyć widoczne plamy i poprawić ogólny ton skóry. Lekkie peelingi chemiczne są nie tylko korzystne w przypadku wielu drobnych problemów skórnych, ale także świetnie nadają się do podkreślenia zdrowego blasku.

Po wykonaniu lekkiego peelingu chemicznego, dotknięte miejsce będzie odczuwalnie napięte i może być lekko zaczerwienione. Należy zastosować maść ochronną, aby zminimalizować podrażnienia. Ponadto, obszar poddany zabiegowi zagoi się w ciągu siedmiu do 14 dni, chociaż nowa skóra może wydawać się nieco jaśniejsza lub ciemniejsza od istniejącej. Średni peeling chemiczny może również powodować powstanie skorupy na obszarze poddanym zabiegowi, która zagoi się w ciągu około siedmiu do 14 dni. Ten rodzaj peelingu jest na ogół mniej bolesny niż głęboki, chociaż może spowodować, że dotknięty obszar stanie się bardziej podrażniony i czerwony niż wcześniej. Może również powodować obrzęk powiek i pieczenie.

Średnie peelingi chemiczne są stosowane w przypadku poważniejszych problemów skórnych

Chociaż peelingi chemiczne mogą pomóc w przypadku niektórych poważnych problemów, nie są one odpowiednie dla większości osób. Procedury te nie są idealne dla osób z poważnymi zmarszczkami, plamami wątrobowymi i starczymi, piegami i nierównym kolorytem. Twój dermatolog może pomóc Ci zdecydować, który peeling jest odpowiedni dla Twojego typu skóry i problemów.

Średnie peelingi chemiczne usuwają najbardziej zewnętrzną warstwę skóry, jak również część warstwy środkowej. Są one najlepsze dla skóry z plamami starczymi, nierównymi przebarwieniami, drobnymi i średnimi zmarszczkami oraz bliznami potrądzikowymi. Należy jednak pamiętać, że zabieg ten wymaga okresu przestoju po nim.

Średnie peelingi chemiczne mogą pomóc w poprawieniu napięcia i elastyczności skóry i są stosowane w wielu różnych przypadkach. Ogólnie rzecz biorąc, średnie peelingi chemiczne zawierają kwas trójchlorooctowy i kwas glikolowy. Stosuje się je do redukcji blizn potrądzikowych, leczenia głębszych zmarszczek i leczenia przebarwień. Lekarze często polecają ZO Skin Health 3-Step Peel jako dobry wybór dla średnich peelingów chemicznych. Zabieg ten łączy w sobie środki złuszczające, retinol i środki o wielokierunkowym działaniu w celu osiągnięcia rezultatów.

Lekkie peelingi chemiczne mogą powodować uczucie kłucia

Jeśli w przeszłości występowały u Ciebie problemy skórne, takie jak trądzik lub zimne owrzodzenia, powinieneś poinformować o tym lekarza przed wykonaniem lekkiego peelingu chemicznego. Należy również unikać stosowania produktów zawierających retinoidy lub doustne antybiotyki. Należy również unikać golenia leczonych obszarów na 24 godziny przed zabiegiem. Twój lekarz omówi, co możesz zrobić wcześniej, aby przygotować skórę przed peelingiem. Należy również zorganizować sobie transport do domu po zabiegu.

Chociaż peelingi chemiczne są ogólnie uważane za bezpieczne dla wszystkich typów skóry, ciemniejsza skóra jest bardziej narażona na ryzyko wystąpienia przebarwień pozapalnych, więc dermatolog może przepisać Ci łagodniejszą wersję. Inne zagrożenia, które należy rozważyć przed poddaniem się lekkiemu peelingowi chemicznemu, to posiadanie w przeszłości nieprawidłowych blizn, dodatkowe zabarwienie blizn lub przyjmowanie leków, które sprawiają, że skóra jest bardziej wrażliwa.

Blizny to możliwy efekt uboczny peelingu chemicznego

Peeling chemiczny może pozostawić blizny w niektórych obszarach twarzy, ale istnieją sposoby, aby zminimalizować to ryzyko. Zanim zdecydujesz się na peeling chemiczny, omów procedurę ze swoim lekarzem. Powiedz mu o wszelkich wcześniejszych infekcjach lub zimnych owrzodzeniach, które miałaś. Powinnaś również poinformować lekarza, czy masz keloidy. Jeśli w przeszłości występowały u Ciebie keloidy, nie powinieneś wykonywać peelingu chemicznego.

Chociaż peelingi chemiczne są bezpieczne dla wszystkich typów skóry, ciemniejsza skóra jest bardziej narażona na wystąpienie przebarwień pozapalnych, dlatego dermatolog może zalecić mniej agresywny peeling dla ciemnej skóry. Powiedz swojemu lekarzowi o wszystkich istniejących chorobach skóry, w tym o wszelkich lekach lub zabiegach kosmetycznych, które mogły zwiększyć ryzyko powstania blizn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *