Jaki jest wpływ operacji na podwójny podbródek?

Jaki jest wpływ operacji na podwójny podbródek?

Po operacji, pacjenci noszą pasek na szyi przez kilka dni. W ciągu tygodnia lub dwóch mogą powrócić do pracy lub podjąć normalne czynności. Może wystąpić obrzęk i zasinienie, ale powinny one ustąpić w ciągu 10-14 dni. Rezultaty są natychmiastowe i trwałe. Obszar, który został poddany zabiegowi, zostaje trwale przekształcony. Komórki tłuszczowe nie będą już gromadzić się w leczonym obszarze.

Lifting szyi

Czas rekonwalescencji po zabiegu liftingu szyi różni się w zależności od rodzaju wykonanej procedury. Większość pacjentów jest w stanie powrócić do swoich normalnych zajęć w ciągu tygodnia. Istnieje jednak szansa, że wystąpią pewne zasinienia i obrzęki. Szyja może być również napięta po zabiegu, co może być niekomfortowe. Podniesienie szyi może poprawić kształt szyi i podbródka, jak również ogólny wygląd twarzy. Operacja może również spowodować trwałe rezultaty.

Operacja podniesienia szyi polega na podniesieniu skóry i zszyciu nadmiaru tłuszczu z leżących pod nią mięśni. Następnie skóra jest napinana, a pozostałe poduszki tłuszczowe są przesuwane. Dr Sasaki może również wykonać liposukcję, aby wygładzić nadmiar skóry. Zabieg wykonywany jest przez małe nacięcie, które przebiega pod brodą. Umożliwia to chirurgowi dostęp do tłuszczu podszczękowego, oddzielonych mięśni platyma i zlokalizowanej skóry środkowej części szyi. Nacięcie jest zwykle tylko około pół cala długości i będzie praktycznie niewykrywalne przez większość ludzi.

Najlepszymi kandydatami do zabiegu liftingu szyi są ci, którzy cierpią z powodu nadmiaru tłuszczu, opadającej skóry lub zwiotczałych tkanek mięśniowych. Powinny być one również w dobrym ogólnym stanie zdrowia i mieć realistyczne oczekiwania co do wyników. Przed zabiegiem pacjenci powinni rzucić palenie, które zmniejsza elastyczność skóry i zwiększa ryzyko powikłań. Jeśli na szyi znajduje się nadmiar tłuszczu, chirurg może wykonać liposukcję podprogową, aby usunąć nadmiar tłuszczu. Alternatywnie, może zdecydować się na użycie niestandardowego implantu w celu zwiększenia projekcji podbródka i zdefiniowania szyi.

Procedura jest podobna do liftingu twarzy – dr Goldberg usuwa nadmiar skóry i zwiotczałe mięśnie, aby uzyskać bardziej atrakcyjny wygląd. Często jest łączony z zabiegiem liftingu twarzy, aby osiągnąć jak najbardziej naturalnie wyglądające rezultaty. Po zabiegu pacjenci będą wyglądać młodziej i czuć się bardziej energicznie. Będą mieli również bardziej napiętą, jędrną skórę i poprawiony ogólny wygląd.

Liposukcja

Liposukcja to zabieg chirurgiczny, który pozwala usunąć nadmiar tłuszczu z takich miejsc jak podbródek i szyja. Pod skórą wykonywane jest małe nacięcie, przez które chirurg wprowadza cienką rurkę, aby usunąć tłuszcz. Pacjent może mieć pewien dyskomfort po zabiegu, ale jest on zazwyczaj tymczasowy i może wznowić swoje normalne czynności w ciągu kilku dni.

Liposukcja dla podwójnego podbródka jest realną opcją dla dorosłych z dodatkowym tłuszczem pod brodą. Zabieg trwa zazwyczaj mniej niż godzinę i jest wykonywany w biurze lub w prywatnym centrum chirurgicznym. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, które ma mniejsze ryzyko niż znieczulenie ogólne. Pacjentom można również podać leki uspokajające, aby zapewnić im większy komfort. Po przygotowaniu chirurg wykonuje małe nacięcia pod brodą. Następnie chirurg wprowadzi kaniulę do warstwy tłuszczu, aby usunąć tłuszcz.

Po zabiegu pacjenci powinni spodziewać się zasinienia i obrzęku. Objawy te jednak zazwyczaj znikają po tygodniu. Po liposukcji skóra ponownie przylega do leżącej pod nią tkanki, napinając szyję. Po zabiegu pacjenci powinni nosić podtrzymujący pasek pod brodą, aby zminimalizować ryzyko powikłań. W zależności od rodzaju zabiegu, okres rekonwalescencji może trwać od dwóch do trzech dni do kilku miesięcy.

Liposukcja jest jedną z najlepszych metod eliminacji niechcianego tłuszczu. Jest to mało inwazyjna procedura, która daje dramatyczne rezultaty. Zabieg trwa około 45 minut, a pacjenci zazwyczaj otrzymują znieczulenie miejscowe, aby zapobiec bólowi. Lekarz użyje również lasera do stopienia tkanek tłuszczowych, co spowoduje, że skóra po zabiegu będzie bardziej napięta.

Implant podbródka

Chirurgia implantu podbródka może być dobrym rozwiązaniem dla osób z podwójnym podbródkiem, ale nie jest dla każdego. Procedura może być kosztowna i może mieć skutki uboczne. Przed poddaniem się tej procedurze, pacjenci powinni rozważyć swoje opcje i omówić koszty ze swoim chirurgiem.

Procedura rozpoczyna się od nacięcia wewnątrz ust, albo wewnątrz wargi lub w podbródku. Następnie chirurg rozciąga tkanki, aby stworzyć kieszeń dla urządzenia implantu. Po umieszczeniu implantu, chirurg zszywa go. Po operacji wszczepienia implantu podbródka pacjenci będą nosić opatrunek, aby chronić miejsce operacji. Otrzymają również instrukcje dotyczące opieki pooperacyjnej.

Operacja wszczepienia implantu podbródka może być również połączona z innymi zabiegami kosmetycznymi w celu poprawy wyglądu podbródka. Na przykład, implant podbródka można wszczepić w połączeniu z liftingiem twarzy lub szyi. Inną opcją jest genioplastyka przesuwna, która zmienia położenie podbródka i kości szczęki. Obie te procedury są wykonywane przez chirurga szczękowego i zazwyczaj przeprowadzane są w szpitalu.

Po zabiegu wszczepienia implantu podbródka, pacjenci mogą odczuwać lekki lub umiarkowany obrzęk i ból przez kilka tygodni. Obrzęk ustępuje zwykle po dwóch tygodniach, a pacjenci mogą wrócić do pracy i normalnych zajęć w ciągu kilku dni. Jednak przez kilka tygodni powinni unikać forsownych zajęć.

Operacja wszczepienia implantu podbródka jest doskonałą opcją dla osób z podwójnym podbródkiem. Operacja może sprawić, że twarz będzie wyglądać na zrównoważoną i naturalnie wyglądającą. Może wyeliminować nadmiar tłuszczu pod brodą.

Opcje niechirurgiczne

Jeśli nie chcesz poddać się operacji podwójnego podbródka, masz kilka niechirurgicznych opcji. Należą do nich lifting szyi i liposukcja. Obie procedury usuwają nadmiar skóry i tłuszczu oraz napinają luźne mięśnie szyi. Procedury te są często wykonywane wraz z liftingiem twarzy i mają średni czas rekonwalescencji od dwóch do czterech tygodni. Inną opcją pozbycia się nadmiaru skóry i tłuszczu jest liposukcja szyi/twarzy, która celuje w nierównomiernie rozłożony tłuszcz pod brodą. Chociaż ta procedura wymaga krótkiego czasu rekonwalescencji, wyniki są tego warte.

Liposukcja jest najczęstszą procedurą chirurgiczną służącą do usuwania podwójnego podbródka. Procedura ta obejmuje małe nacięcie w podbródku, gdzie chirurg używa cienkiej pustej rurki do rozbicia tłuszczu i odessania go z ciała. Procedura ta wymaga więcej czasu przestoju niż Kybella i CoolSculpting, ale wymaga tylko jednego zabiegu.

Kybella to popularna niechirurgiczna opcja redukcji tłuszczu z podwójnego podbródka. Procedura ta jest praktycznie bezbolesna, choć istnieje pewien czas przestoju po zabiegu. Zazwyczaj podbródek puchnie przez trzy do czterech dni po zabiegu. Po ustąpieniu obrzęku można zauważyć mniejszy, bardziej młodzieńczy podbródek.

Inną niechirurgiczną opcją usunięcia podwójnego podbródka są zastrzyki Kybella. Zastrzyki te są zatwierdzone przez FDA i skutecznie redukują umiarkowany do ciężkiego tłuszcz podmentalny, inaczej zwany podwójnym podbródkiem. Zastrzyki Kybella mogą również spowodować dobrze wyprofilowaną linię szyi i szczęki oraz bardziej harmonijny profil twarzy. Możesz wybrać procedurę, która jest dla Ciebie odpowiednia. Upewnij się jednak, że omówisz swoje opcje z chirurgiem plastycznym, zanim zdecydujesz się na jakikolwiek rodzaj procedury.

Jeśli nie możesz poddać się zabiegowi chirurgicznemu, możesz spróbować innych niechirurgicznych zabiegów na podwójny podbródek. Kybella jest lekiem do wstrzykiwania, który działa poprzez rozpuszczanie komórek tłuszczowych znajdujących się pod Twoim podbródkiem. Zabieg trwa zaledwie piętnaście minut i jest bezbolesny. Chociaż czas rekonwalescencji jest krótki, wymaga wielu sesji, aby dać Ci pożądane rezultaty.

Kybella

Kybella, procedura niechirurgiczna, jest podawana poprzez wielokrotne zastrzyki pod brodę. Zastrzyki te są dostosowane do celów pacjenta. Każda sesja trwa zazwyczaj mniej niż godzinę, a pacjenci zazwyczaj odczuwają bardzo mały dyskomfort. W ciągu kilku tygodni komórki tłuszczowe zaczynają się rozpuszczać, a obszar ten stopniowo się kurczy. Procedura nie usuwa wszystkich komórek tłuszczowych pod brodą, ale może sprawić, że obszar ten wydaje się znacznie mniej widoczny.

Pacjenci, którzy są świadomi swojego wyglądu, mogą rozważyć zabieg Kybella w celu redukcji tłuszczu i stworzenia bardziej zdefiniowanej linii szczęki. Należy jednak pamiętać, że Kybella nie rozwiązuje problemu obwisłej skóry. Obwisła skóra pod brodą jest często czynnikiem przyczyniającym się do powstawania podwójnego podbródka, a ten zabieg kosmetyczny nie zastąpi utraty wagi.

Chociaż wiek i genetyka są ważnymi czynnikami wpływającymi na pojawienie się podbródka, przyrost masy ciała również może przyczynić się do powstania tego problemu. Dobrą wiadomością jest jednak to, że istnieją niechirurgiczne możliwości zmniejszenia obwodu podszczękowego. Kybella, syntetyczny kwas deoksycholowy, jest zatwierdzonym przez FDA zastrzykiem, który topi komórki tłuszczowe. W przeciwieństwie do innych zabiegów chirurgicznych, zabieg ten nie usuwa tkanki podskórnej i jest to naturalna procedura, która może skutkować bardziej estetycznym wyglądem.

Pacjenci z tłuszczem podszczękowym mogą również skorzystać z zabiegu Kybella. Podczas krótkiej wizyty w gabinecie, zastrzyki Kybella mogą sprawić, że mężczyźni i kobiety będą mieli szczuplejszą, bardziej męską twarz i szyję. Procedura jest szybka, bezpieczna i ma minimalny czas przestoju. Po zabiegu rezultaty pojawią się w ciągu kilku tygodni. Jednak niektórzy pacjenci mogą potrzebować kilku zabiegów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *