Liposukcja laserowa – sposób na wyrzeźbienie sylwetki

liposukcja laserowa

Liposukcja to zabieg chirurgii plastycznej, którego celem jest usunięcie złogów tłuszczu poprzez ich odessanie przy pomocy specjalnego urządzenia. Liposukcja laserowa jest jego wyjątkową odmianą, w której wyeliminowano większość wad klasycznego odsysania tłuszczu. Na czym polega laserowe usuwanie tłuszczu? Jakich efektów można spodziewać się po tym zabiegu?

Liposukcja a lipoliza – na czym polega różnica?

Lipoliza to zabieg niechirurgiczny, który działa przez powłoki skóry, bez przerywania ich ciągłości. W zabiegach lipolizy wykorzystywane są takie metody, jak ultradźwięki, zimno, lasery, a także iniekcja odpowiednio dobranych substancji. Natomiast liposukcja jest zabiegiem chirurgicznym, który wiąże się z większym ryzykiem powikłań i dłuższą rekonwalescencją, ale zapewnia bardziej widoczne efekty.

Celem obu procedur jest modelowanie sylwetki poprzez redukcję nadmiernej tkanki tłuszczowej, zmianę kształtu niektórych obszarów ciała oraz ujędrnienie skóry. Należy pamiętać, że ani zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, ani z zakresu chirurgii plastycznej nie są metodami odchudzania. Jeśli masz problem z nadprogramowymi kilogramami, musisz najpierw wprowadzić regularną aktywność fizyczną oraz zastosować zdrową dietę redukcyjną.

Jak wygląda zabieg liposukcji laserowej?

Liposukcja laserowa to innowacyjny zabieg chirurgii plastycznej, który został opracowany w ten sposób, aby uniknąć wad klasycznej liposukcji. Dzięki zastosowaniu laseroterapii możliwe jest bezpieczne usunięcie znacznej ilości tkanki tłuszczowej bez uszkadzania nerwów i naczyń krwionośnych. Ryzyko wystąpienia powikłań jest znikome.

Zanim pacjent zostanie zakwalifikowany do liposukcji laserowej, musi odbyć konsultację z chirurgiem. Lekarz musi poznać szczegóły na temat zdrowia pacjenta i przyjmowanych przez niego leków. Jeśli ma jakiekolwiek wątpliwości, może zlecić dodatkowe badania. Po zakwalifikowaniu do zabiegu, pacjent otrzymuje wytyczne na temat tego, jak się przygotować do liposukcji laserowej.

LipoLife 3G to urządzenie używane do liposukcji w warszawskiej Klinice Miracki. Sprzęt świetnie radzi sobie z usuwaniem niechcianego nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz ujędrnianiem i obkurczaniem skóry. Niezwykłą skuteczność LipoLife 3G osiąga za sprawą lasera diodowego o długości fali 1470 nm, który rozbija tkankę tłuszczową i zamienia ją w płynną emulsję, którą można bezpiecznie usunąć za pomocą pompy ssącej. Laser ten, dzięki radialnej emisji fali, nie uszkadza komórek tłuszczowych, dlatego można je wykorzystać ponownie. Innowacyjny laser działa też stymulująco na fibroblasty, które pobudzane są do intensywnej produkcji włókien kolagenowych. W ten sposób skóra obkurcza się i zyskuje naturalną sprężystość.

Liposukcja laserowa odbywa się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Rozpoczyna się od wykonania niewielkich nacięć w skórze i podania znieczulenia. Następnie chirurg wprowadza pod skórę laser, który rozbija tkankę tłuszczową do stanu półpłynnego. Tłuszcz usuwany jest przy pomocy specjalnej pompy ssącej. Na koniec zakładany jest opatrunek i ubranie uciskowe, które należy nosić przez wskazany przez lekarza okres czasu (zwykle około miesiąca).

Liposukcja laserowa – efekty

Zabieg liposukcji laserowej pozwala na wyszczuplenie obszarów ciała, na których odkłada się oporna tkanka tłuszczowa – szczególnie na brzuchu, pośladkach, udach i ramionach. Zabieg umożliwia jednoczesne usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej i ujędrnienie skóry. Efekty są trwałe, pod warunkiem utrzymywania diety i aktywności fizycznej. 

Ciekawym zastosowaniem liposukcji laserowej jest możliwość wykorzystania własnego tłuszczu (lipotransfer) do konturowania innych obszarów ciała. Podczas zabiegu LipoLife 3G udaje się zachować żywotność aż 95% pobranych komórek tłuszczowych, które mogą posłużyć do wygładzenia zmarszczek lub delikatnego powiększenia biustu.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *