Przyczyny powstawania podwójnego podbródka

Przyczyny powstawania podwójnego podbródka

Otyłość jest jedną z głównych przyczyn powstawania podwójnego podbródka, a także podnosi ryzyko wystąpienia wielu innych problemów zdrowotnych, w tym chorób serca i cukrzycy. Nadmiar tłuszczu wokół podbródka jest szczególnie problematyczny, ponieważ nadmiar masy ciała obciąża skórę wokół podbródka i policzków.

Otyłość

Otyłość jest jedną z najczęstszych przyczyn pojawienia się podwójnego podbródka. Może ona sprawić, że podbródek będzie wyglądał na bardziej obrzmiały, a także sprawić, że dekolt będzie obwisły. Temu schorzeniu można zapobiec poprzez regularne ćwiczenia. Możesz również sprawdzić swój wskaźnik masy ciała, aby dowiedzieć się, jaka jest Twoja idealna waga.

Utrata wagi może zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka. Ćwiczenia mogą poprawić Twój metabolizm i wyeliminować dodatkowy tłuszcz z okolic podbródka. Picie dużej ilości wody jest również pomocne w pozbyciu się dodatkowego tłuszczu. Regularne ćwiczenia pomogą również Twojemu układowi odpornościowemu i sprawią, że poczujesz się lepiej. Ponadto wykazano, że trening kardio i siłowy poprawia nastrój, zwiększa energię i poprawia stan zdrowia.

Inną częstą przyczyną podwójnego podbródka jest zła postawa. Zła postawa osłabia mięśnie platysma, które łączą szyję i podbródek. Skóra wokół tych mięśni staje się również mniej elastyczna z wiekiem, co skutkuje obwisłą skórą podbródka. Ponadto, otyłość może również prowadzić do rozwoju podwójnego podbródka.

Utrata wagi może również zapobiec pojawieniu się podwójnego podbródka. Ważne jest, aby unikać przetworzonej żywności i rafinowanych zbóż, ponieważ przyczyniają się one do powstawania podwójnego podbródka. Należy również ograniczyć wielkość porcji i jeść tylko tyle, ile potrzeba. Nawet zdrowa dieta może nadal powodować podwójny podbródek, jeśli jesz zbyt wiele z nich.

Inną opcją leczenia podwójnego podbródka jest mezoterapia, która polega na wstrzykiwaniu w skórę związków rozpuszczających tłuszcz. Zabieg ten jest procedurą mało inwazyjną i wymaga jedynie miejscowego znieczulenia. Zastrzyki wykonuje lekarz.

Obwisła skóra

Obwisła skóra to powszechne schorzenie, które wynika z utraty elastyczności skóry. Stan ten może być wynikiem starzenia się, genetyki lub złej postawy. Może sprawiać wrażenie nadwagi. Jednak obwisła skóra nie musi oznaczać, że jesteś otyły.

Istnieje kilka przyczyn powstawania obwisłej skóry pod brodą. Wiek, historia rodziny i wahania wagi mogą prowadzić do powstania dodatkowego tłuszczu w tej okolicy. Obwisła skóra i wiek to również czynniki przyczyniające się do powstawania podwójnego podbródka.

Poprawa jakości diety może pomóc Ci pozbyć się obwisłej skóry pod brodą. Staraj się ograniczyć spożycie smażonych, cukrowych i przetworzonych produktów. Oprócz regularnych ćwiczeń, możesz również stosować maseczki do twarzy z antyoksydantami, zieloną herbatą i witaminami, aby ujędrnić skórę. Ponadto możesz stosować kremy zawierające kolagen i wyciąg z zielonej herbaty, które pomogą Ci ujędrnić skórę wokół szyi.

Ogólnie rzecz biorąc, podwójny podbródek jest spowodowany nadmiarem tłuszczu w okolicy przyśrodkowej. Tłuszcz ten znajduje się tuż pod mięśniem platysma. Niektórzy ludzie są genetycznie predysponowani do posiadania podwójnego podbródka. Inni mają słabą linię szczęki. Niezależnie od przyczyny, podwójny podbródek jest nie tylko nieestetyczny, ale może również wpływać na poczucie własnej wartości.

Jednym z najlepszych sposobów leczenia tego powszechnego problemu jest zastosowanie zabiegów nieinwazyjnych. Zabiegi nieinwazyjne obejmują truSculpt ID, Ultherapy i Kybella i mogą zmniejszyć rozmiar podwójnego podbródka w ciągu zaledwie trzech wizyt w gabinecie, przy minimalnym dyskomforcie.

Slouching

Jednym z głównych czynników przyczyniających się do powstawania podwójnego podbródka jest zła postawa. Może to powodować osłabienie mięśni szyi i twarzy, co prowadzi do utraty skóry. Inną ważną przyczyną powstawania podwójnego podbródka jest zła postawa w górnej części pleców. Utrzymanie prostego kręgosłupa i szyi może zapobiec powstawaniu podwójnego podbródka, ale ważne jest, by mieć siłę mięśni, która pozwoli na skorygowanie postawy.

Innym ważnym czynnikiem przyczyniającym się do powstawania podwójnego podbródka jest genetyka. Stan ten ma podłoże genetyczne, więc jeśli jedno z rodziców ma podwójny podbródek, istnieje większe prawdopodobieństwo, że sam go będziesz miał. Ponadto, mniejszy podbródek może sprawić, że obszar pod brodą będzie wyglądał na większy. Ostatecznie, proces starzenia się może również spowodować ten stan. Najlepszym sposobem zapobiegania podwójnemu podbródkowi jest utrzymywanie wyprostowanej postawy ciała i unikanie garbienia się.

Twoja dieta powinna być zdrowsza, a Ty powinnaś unikać śmieciowego jedzenia i kofeiny. Dodatkowo należy pamiętać o regularnych posiłkach. Regularne ćwiczenia mogą pomóc w ujędrnieniu mięśni i poprawieniu kolorytu skóry. Jednym z ćwiczeń, które ujędrni Twoją twarz jest rozciąganie podbródka. Choć nie pozbędziesz się w ten sposób nadmiaru tłuszczu pod brodą, to pomoże on zmniejszyć widoczność tłuszczu podszczękowego. To ćwiczenie pomoże również wzmocnić mięśnie wokół obszaru podbródka.

Unikanie niektórych pokarmów może również zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka. Ograniczając spożycie soli i węglowodanów skrobiowych, możesz sprawić, że podwójny podbródek będzie wydawał się mniejszy. Dodatkowo, picie dużej ilości wody pomoże Twojemu organizmowi pozbyć się jej nadmiaru.

Słaba linia szczęki

Słaba linia szczęki może powodować wiele problemów dla danej osoby. Na przykład, może to sprawić, że umieszczenie zębów jest niewygodne, a także może prowadzić do problemów z mową i ekspresją twarzy. Ponadto mała szczęka może prowadzić do problemów ze snem, w tym obturacyjnego bezdechu sennego i nadmiernego chrapania. Słaba linia szczęki obciąża również język, co może powodować wstrzymywanie oddechu i wywoływać dudniący, gardłowy dźwięk. Może to wpływać na samoocenę danej osoby.

Na szczęście istnieją niechirurgiczne opcje naprawy słabego podbródka. Wstrzykiwany na receptę preparat taki jak Kybella może być stosowany do usuwania upartego tłuszczu z podbródka. Zabieg ten celuje w komórki tłuszczowe w okolicy przyśrodkowej i zapobiega ich magazynowaniu tłuszczu w przyszłości.

Jeśli szukasz naturalnego sposobu na skorygowanie słabej linii szczęki, rozważ wykonywanie ćwiczeń na twarz, aby ujędrnić skórę i napiąć otaczające ją mięśnie. Chociaż ćwiczenia te mogą nie dać natychmiastowych rezultatów, pomogą one w konturowaniu i zdefiniowaniu linii szczęki. Jeśli te metody nie działają, można zdecydować się na zabieg chirurgiczny. Zabieg chirurgiczny może skorygować słabą linię szczęki, ale najlepiej jest go wykonać u wykwalifikowanego specjalisty.

Innym częstym powodem słabej linii szczęki jest genetyka. U niektórych osób tarczyca nie produkuje wystarczającej ilości hormonu tarczycy. Niedoczynność tarczycy może prowadzić do przyrostu masy ciała, a waga ta może być szczególnie widoczna w okolicy szyi. Zapalenie gruczołów na szyi może również powodować podwójny podbródek.

Słaba linia szczęki może być również spowodowana złą dietą i brakiem ćwiczeń. Inne przyczyny to oddychanie przez usta i postawa języka. Kobiety ze słabym podbródkiem są często postrzegane przez społeczeństwo jako nieatrakcyjne i wiele dziewcząt chce poprawić swój wygląd. Chciałyby mieć ostrą linię szczęki, zwłaszcza w selfies.

Recesywny slouching

Recesywny slouching powoduje, że skóra pod brodą obwisa i pojawia się podwójny podbródek. Może to sprawić, że będziesz wyglądać młodziej, grubiej lub starzej niż jesteś w rzeczywistości. Osłabienie mięśni może prowadzić do trwałych zmian w mięśniach i kościach, dlatego ważne jest, aby jak najszybciej skorygować swoją postawę. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić swoją postawę i zminimalizować wygląd podwójnego podbródka.

Utrata wagi jest główną przyczyną podwójnego podbródka, ale istnieje również wiele innych czynników, które mogą się do tego przyczynić. Należą do nich genetyka (jeśli jesteś typem z recesywnym pochyłem), wiek i powtarzające się pochyły. Recesywne pochylanie się osłabia mięśnie szyi i okolicy przyśrodkowej, co powoduje zwiotczenie podbródka. Może być również spowodowana zatrzymywaniem wody, co sprawia, że twarz wygląda na obrzmiałą.

Czynnikiem sprzyjającym są również złogi tłuszczu pod brodą. Nadwaga może osłabić mięśnie szyi i spowodować odkładanie się tłuszczu pod brodą. Problem ten występuje najczęściej u osób o większej klatce piersiowej. Osoby, które mają dodatkowe kilogramy, często nawet tego nie zauważają. Jeśli to zauważysz, upewnij się, że przestaniesz się garbić i postarasz się utrzymać prostą postawę.

Jeśli próbowałeś już wszystkiego, aby zmniejszyć swój podwójny podbródek, ale nie przyniosło to efektu, możesz rozważyć zastosowanie maski, która zmniejszy wygląd podwójnego podbródka. Maska glicerynowa lub maska kawowa może pomóc napiąć skórę, usuwając złogi tłuszczowe pod brodą. Dla tych, którzy nie chcą iść pod nóż, można zdecydować się na zabieg mezoterapii, który polega na wstrzykiwaniu związków w okolice podbródka. Zabieg ten może trwać nawet do sześciu miesięcy, a u niektórych osób konieczne może być wykonanie ponad 100 zastrzyków. Pamiętaj, aby skonsultować się ze specjalistą w celu uzyskania porady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *