Przygotowanie do peelingu chemicznego w przypadku hiperpigmentacji – opinie

Przygotowanie do peelingu chemicznego w przypadku hiperpigmentacji - opinie

Zanim zdecydujesz się na peeling chemiczny, ważne jest, aby przejrzeć swoją historię medyczną i zrozumieć ryzyko i korzyści związane z zabiegiem. Dodatkowo, powinnaś być przygotowana na pytania dotyczące wszelkich leków, które przyjmujesz lub zabiegów kosmetycznych, które miałaś wykonywane w przeszłości. Lekarz zbada również Twoją skórę, aby określić, który rodzaj peelingu chemicznego jest odpowiedni dla Twoich potrzeb. Jest tak dlatego, że pewne cechy fizyczne i leki mogą wpływać na wyniki zabiegu. Ważne jest również, aby omówić swoje oczekiwania i motywacje z lekarzem. Następnie należy poznać ryzyko związane z zabiegiem i omówić, co chcesz osiągnąć dzięki procedurze.

Przedstawiamy materiał opracowany na zlecenie beautically.pl

Przygotowanie

Pierwszym krokiem w przygotowaniu do peelingu chemicznego jest przegląd historii medycznej. Istotne jest, abyś powiedziała swojemu lekarzowi o wszystkich lekach i wszelkich zabiegach kosmetycznych, które miałaś. Lekarz zbada również Twoją skórę, aby określić rodzaj peelingu, który jest odpowiedni dla Twojej skóry. Rodzaj peelingu chemicznego będzie zależał od rodzaju skóry, wieku i innych cech fizycznych. Ważne jest również, aby porozmawiać z lekarzem o swoich oczekiwaniach i ryzyku, którego chcesz uniknąć.

Nie powinnaś stosować żadnych retinoidów, kremów miejscowych ani innych środków ściągających przez co najmniej dwa tygodnie przed peelingiem. Dodatkowo nie należy stosować żadnych doustnych antybiotyków ani leków przeciwwirusowych. Wreszcie, obszar, który będzie poddany zabiegowi peelingu chemicznego powinien być czysty i wolny od otwartych ran lub infekcji skórnych. Lekarz przekaże Ci szczegółowe instrukcje, jak przygotować się do każdego rodzaju peelingu chemicznego.

Peeling chemiczny jest zwykle nakładany za pomocą wacika, gąbki lub gazy. Pozostawia się go na skórze przez sześć do dziesięciu godzin. Prawdopodobnie pozostawi lekko żółty odcień i może wywoływać uczucie lekkiego mrowienia lub swędzenia. Następnie w domu możesz spłukać twarz ciepłą wodą.

Chociaż peeling chemiczny może wydawać się nieszkodliwą procedurą, może powodować poważne skutki uboczne. Jeśli jesteś podatna na wrażliwość na słońce lub masz ciemną skórę, powinnaś go unikać. Im ciemniejsza jest Twoja skóra, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia przebarwień pozapalnych. Jeśli nie jesteś pewna bezpieczeństwa peelingu chemicznego, powinnaś skonsultować się z dermatologiem przed poddaniem się mu.

Objawy

Przed zdecydowaniem się na poddanie się peelingowi chemicznemu w przypadku hiperpigmentacji, należy być świadomym ryzyka. Zabieg ten uszkadza zewnętrzne warstwy skóry i może powodować przebarwienia pozapalne. Z tego powodu należy zacząć od łagodnego peelingu i stopniowo zwiększać jego siłę. Pozwoli to uniknąć ryzyka wystąpienia przebarwień pozapalnych.

Hiperpigmentacja to sytuacja, w której pewne obszary Twojej skóry wydają się ciemniejsze od innych. Wynika to z nagromadzenia melaniny w tych miejscach. Nadmiar pigmentu może być spowodowany przez słońce, stany zapalne i zmiany hormonalne. Peelingi chemiczne mogą pomóc w pozbyciu się ciemnych plam, usuwając je i odsłaniając bardziej jednolitą cerę.

Należy unikać ekspozycji na słońce przez dwa tygodnie przed poddaniem się temu zabiegowi. Twoja skóra może być wrażliwa przez kilka dni, dlatego najlepiej unikać nadmiernego wysiłku. Unikaj również wszelkich aktywności, które powodują wysoką temperaturę ciała. Ćwiczenia, pływanie lub gorąca kąpiel mogą spowodować powstanie pęcherzy i dalszą hiperpigmentację. Po zabiegu skóra będzie lekko przyciemniona i złuszczona, a stopniową poprawę zauważysz prawdopodobnie w ciągu kilku tygodni. W tym czasie należy unikać drapania i pocierania tego obszaru, gdyż może to doprowadzić do powstania trwałych blizn.

Sam zabieg może powodować podrażnienie skóry. W celu zmniejszenia dyskomfortu należy stosować okłady z lodu na obszar poddany zabiegowi. Należy również zastosować maść łagodzącą skórę. Po zabiegu należy odwiedzić dermatologa, aby sprawdzić wyniki. Skóra zacznie się goić w ciągu jednego do siedmiu dni. Nowa skóra będzie nieco jaśniejsza lub ciemniejsza niż normalnie, w zależności od siły działania peelingu.

Przed poddaniem się peelingowi chemicznemu należy upewnić się, że mamy czystą twarz i jesteśmy wolni od alergii. Należy również powiadomić lekarza, jeśli miałeś niedawno zdjęcie rentgenowskie twarzy lub blizny. Należy również poinformować lekarza, jeśli obecnie przyjmujesz jakiekolwiek leki na receptę, w tym antybiotyki.

Koszt

Średni koszt peelingu chemicznego waha się od stanu do stanu i od dostawcy do dostawcy, ale istnieją pewne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy porównywaniu cen. Dostawca kosmetyczny z wieloletnim doświadczeniem jest droższy niż ten, który nie jest certyfikowany przez zarząd. Ważne jest również, aby zbadać reputację dostawcy przed podjęciem decyzji o zabiegu. Ponadto należy być przygotowanym na to, że po zabiegu trzeba będzie spędzić trochę czasu na dochodzeniu do siebie.

Cena peelingu chemicznego różni się w zależności od rodzaju peelingu, którego potrzebujesz. Lekki peeling może kosztować zaledwie 50 dolarów, ale głęboki peeling może kosztować do 3 000 dolarów lub więcej. Przed podjęciem decyzji, ważne jest, aby skonsultować się z dostawcą ekspertów, aby uzyskać bardziej dokładną wycenę. Dodatkowo, koszt będzie zależeć od tego, jak wiele skórki trzeba. Lżejsze skórki mogą wymagać tylko jednego, podczas gdy głębsze skórki mogą wymagać wielu zabiegów.

Peelingi chemiczne mogą być bolesne. Pacjenci powinni być świadomi, że niektóre osoby mogą odczuwać łagodne mrowienie i łagodne ciepło podczas wykonywania peelingu. Proces złuszczania spowoduje również, że skóra będzie się nieco łuszczyć. Przez kilka dni po zabiegu należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce. Należy również unikać skubania lub drapania dotkniętego obszaru i upewnić się, że codziennie nawilżasz skórę.

Różne peelingi chemiczne mają różne skutki uboczne, a najlepszy rodzaj peelingu będzie zależał od części ciała, która wymaga leczenia. Peeling chemiczny może być najlepszy dla twarzy, ale może być również skuteczny na dekolcie, szyi i obszarach intymnych. Aby znaleźć odpowiedni peeling chemiczny, skonsultuj się z dermatologiem.

Czas trwania

Peelingi chemiczne to zabiegi kosmetyczne stosowane w celu usunięcia martwej powierzchni skóry. Chociaż mogą być skuteczne w leczeniu hiperpigmentacji, mogą również powodować blizny. Ponadto, nowa skóra po peelingu jest delikatna i podatna na infekcje. Z tych powodów ważne jest, aby dokładnie przestrzegać instrukcji po zabiegu podanych przez dermatologa.

Przed poddaniem się zabiegowi peelingu chemicznego należy zapoznać się z historią choroby i być przygotowanym na pytania dotyczące przyjmowanych leków, chorób skóry i wszelkich innych zabiegów. Lekarz zbada również Twoją skórę, aby określić rodzaj peelingu, który będzie dla Ciebie najlepszy. Cechy fizyczne Twojej skóry będą miały wpływ na rodzaj peelingu, który otrzymasz oraz na czas trwania zabiegu. Przedyskutuj z lekarzem swoje motywacje do wykonania zabiegu i omów z nim swoje oczekiwania.

Chociaż peelingi chemiczne są często skuteczne, wymagają konsekwentnego stosowania, aby zobaczyć rezultaty. Proces ten może być również stosowany w celu zmniejszenia drobnych linii, blizn i trądziku. Siła działania peelingu chemicznego zależy od stopnia nasilenia przebarwień i rodzaju skóry. Niektóre peelingi chemiczne są łagodne, podczas gdy inne są bardziej agresywne i mogą pozostawić więcej ciemnych plam.

Jeśli jesteś początkująca w wykonywaniu peelingów chemicznych, powinnaś skonsultować się z dermatologiem przed przystąpieniem do zabiegu. Zawsze należy najpierw wykonać test na małej części twarzy, aby można było ocenić siłę kwasu w skórze. Peelingi chemiczne nie powinny być wykonywane, jeśli masz wrażliwą skórę.

Po zabiegu peelingu chemicznego należy spodziewać się zaczerwienienia przez tydzień do miesiąca. Po tym czasie możesz zastosować maść, która złagodzi skórę. Może być również konieczne wzięcie kilku dni wolnego, aby dojść do siebie. W przypadku średniego peelingu chemicznego gojenie trwa zazwyczaj od siedmiu do czternastu dni. Głębszy peeling chemiczny jest znacznie bardziej agresywny i powoduje silne zaczerwienienie.

Pielęgnacja po peelingu

Zanim zdecydujesz się na poddanie się peelingowi chemicznemu, powinnaś zastanowić się, co robisz swojej skórze i jakie jest ryzyko. Przed każdym zabiegiem koniecznie przejrzyj swoją historię medyczną i wszelkie leki, które możesz przyjmować. Ponadto, należy upewnić się, że obszary, które planujesz poddać zabiegowi są wolne od otwartych ran lub innych infekcji skórnych. Należy również omówić z lekarzem swoje oczekiwania i motywacje. Twój lekarz powinien być w stanie wyjaśnić ryzyko związane z peelingami chemicznymi, jak również wszelkie inne zagrożenia, które możesz mieć.

Peelingi chemiczne mogą pomóc pozbyć się ciemnych plam, ale mogą też sprawić, że Twoja skóra będzie bardziej wrażliwa. Niektóre peelingi zawierają kwasy, które mogą powodować zaczerwienienie i pieczenie. Jeśli obawiasz się tego ryzyka, dermatolog może zalecić łagodniejszy peeling, który nie będzie powodował tak dużych podrażnień.

Peelingi chemiczne są również znane z tego, że mogą powodować blizny na niektórych obszarach twarzy, choć zjawisko to jest rzadkie. Niektóre osoby są bardziej podatne na to ryzyko niż inne. Dobra wiadomość jest taka, że blizny można zazwyczaj skutecznie leczyć. Należy jednak poinformować dermatologa o wszelkich istniejących schorzeniach skóry, takich jak keloidy. Jeśli masz keloidy, najlepiej poczekać, aż wyzdrowiejesz po wybuchu, zanim spróbujesz peelingu chemicznego.

Chociaż peelingi chemiczne są bezpieczne dla wszystkich rodzajów skóry, ciemniejsza skóra jest bardziej narażona na ryzyko wystąpienia przebarwień pozapalnych, dlatego dermatolog może zalecić mniej agresywne leczenie. Ponadto, powinnaś skonsultować się z dermatologiem, jeśli masz w przeszłości nieregularne blizny, dodatkowe zabarwienie w bliznach lub przyjmujesz leki, które sprawiają, że Twoja skóra jest bardziej wrażliwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *