Sposoby na usunięcie podwójnego podbródka

Sposoby na usunięcie podwójnego podbródka

Istnieje wiele niechirurgicznych i chirurgicznych sposobów na wyeliminowanie podwójnego podbródka. Poznaj różne metody, w tym zastrzyki Kybella i operację. Metody te mogą być wykonywane przez profesjonalistę medycznego, który posiada przeszkolenie w zakresie chirurgii kosmetycznej. Należy jednak dokładnie rozważyć ryzyko związane z tymi procedurami.

Opcje niechirurgiczne

Podczas gdy wiele osób uważa, że chirurgia plastyczna jest jedynym sposobem na usunięcie podwójnego podbródka, prawda jest taka, że istnieje kilka dostępnych opcji niechirurgicznych – informacja ta jest efektem badania ekspertów serwisu relaxero.sk. Jedną z takich opcji jest zamrażanie tłuszczu, które jest nieinwazyjną procedurą, która jest bezpieczna i skuteczna. Proces ten wykorzystuje mniejszy aplikator do usuwania komórek tłuszczowych pod brodą, co czyni go doskonałą opcją dla osób z podwójnym podbródkiem.

Czas rekonwalescencji dla tych zabiegów jest zazwyczaj krótszy niż w przypadku innych procedur chirurgicznych. Potencjalne efekty uboczne mogą obejmować siniaki i dyskomfort, ale zazwyczaj ustępują one w ciągu trzech do siedmiu dni. Procedura może być wykonana przez licencjonowanego lekarza i zazwyczaj wymaga tylko jednej wizyty. Większość pacjentów zgłasza niewielki lub żaden dyskomfort i mogą wrócić do normalnych czynności zaraz po.

Inną opcją leczenia do rozważenia jest Kybella (r). Ten wstrzykiwany zabieg ma na celu rozbicie komórek tłuszczowych, a nie usunięcie skóry. Jest najlepszy dla pacjentów ze zdrową skórą, która ma pewną elastyczność. Jeśli te zabiegi są nieskuteczne, można wykonać zabieg chirurgiczny w celu usunięcia dodatkowego tłuszczu.

Istnieje wiele opcji leczenia podwójnego podbródka. Opcje niechirurgiczne obejmują liposukcję, leczenie laserowe i botoks. Metody chirurgiczne były najskuteczniejszym rozwiązaniem w przeszłości, ale zabiegi niechirurgiczne mogą być również opcją dla osób, które są młodsze lub mają dobrą elastyczność skóry.

Inną niechirurgiczną opcją usunięcia podwójnego podbródka jest Kybella, która jest zastrzykiem kwasu deoksycholowego. Ta syntetyczna cząsteczka rozbija tłuszcz i zapobiega jego gromadzeniu się w przyszłości. Jest to bezpieczna i skuteczna alternatywa dla liposukcji, która jest inwazyjną operacją wymagającą pobytu w szpitalu.

Chirurgia

Chirurgia w celu usunięcia podwójnego podbródka może być wykonana przez Board Certified chirurga plastycznego i kosmetycznego, a jej celem jest usunięcie nadmiaru warstw tłuszczu i skóry spod podbródka. W wyniku zabiegu uzyskuje się bardziej zwarty, zdefiniowany podbródek, szyję i linię szczęki. Nie jest on odpowiedni dla wszystkich i wiąże się z ryzykiem. Pacjenci powinni skonsultować się ze swoim lekarzem przed poddaniem się tej procedurze.

Okres rekonwalescencji po operacji usunięcia podwójnego podbródka może trwać do dwóch tygodni. Oprócz siniaków i obrzęków, pacjenci mogą odczuwać pewien ból i drętwienie po zabiegu. Ponadto, szwy będą musiały być usunięte później. Pacjenci mogą również doświadczyć pewnej opuchlizny i ograniczonego ruchu po zabiegu i oczekuje się, że nie będą mogli pracować przez tydzień lub dwa. Procedura trwa około godziny, a większość pacjentów zgłasza minimalny lub żaden ból. Po zabiegu pacjent może poczuć się lepiej w ciągu kilku dni, ale rezultaty nie będą natychmiastowe.

Liposukcja jest najczęstszą procedurą chirurgiczną mającą na celu zmniejszenie wyglądu podwójnego podbródka. Polega ona na wykonaniu niewielkiego nacięcia pod brodą, do którego wprowadza się cienką, pustą w środku rurkę, za pomocą której usuwa się nadmiar tłuszczu. Procedura jest bardziej inwazyjna niż CoolSculpting i Kybella, ale może zminimalizować wygląd podwójnego podbródka.

Operacja usunięcia podwójnego podbródka może być wykonana przez chirurga plastycznego z certyfikatem. Certyfikowany chirurg plastyczny przeprowadzi zabieg w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Zabieg trwa około godziny i może pomóc pacjentom osiągnąć pożądane rezultaty.

Kybella

Kybella to wypełniacz wstrzykiwany w podbródek, który działa poprzez rozbijanie tłuszczu pokarmowego. Potrzeba czasu, aby pokazać wyniki, ponieważ komórki tłuszczowe będą stopniowo rozpadać się w ciągu kilku miesięcy. Nie jest to jednak rozwiązanie dla każdego. Osoby z poważnymi podwójnymi podbródkami nie są zalecane do tego zabiegu, a pacjenci, którzy mają problemy z krwawieniem lub słabe mięśnie twarzy mogą nie być dobrymi kandydatami.

Pacjenci muszą przejść serię zastrzyków, aby zobaczyć optymalne wyniki. Po pierwszym wstrzyknięciu lekarz może podać miejscowy środek znieczulający, aby obszar ten był bardziej komfortowy. Zazwyczaj wystarczą dwa do czterech zabiegów. Następnie pacjent musi odczekać co najmniej jeden miesiąc przed kolejnym zabiegiem.

Kybella jest zatwierdzonym przez FDA zabiegiem wstrzykiwania, który celuje w komórki tłuszczowe w okolicy podbródka i szyi. Celuje w uporczywe złogi tłuszczu, które znajdują się bezpośrednio pod skórą i tworzą wygląd podwójnego podbródka. Zabieg jest bezpieczny i nie pozostawia blizn.

Pacjenci są zalecani do tego zabiegu, jeśli mają nadwagę i mają umiarkowany do poważnego tłuszczu pod brodą. Pacjenci nie powinni mieć żadnych warunków zdrowotnych lub problemów, które mogą zakłócić procedurę. Procedura trwa zwykle około 20 minut i nie wymaga znieczulenia ani przestojów. Procedura może wymagać sześciu sesji.

Okres rekonwalescencji po zastrzykach KYBELLA (r) jest minimalny, a pacjenci zazwyczaj widzą zauważalne rezultaty w ciągu jednego do dwóch tygodni. Zabieg nie obejmuje operacji i może powodować pewien obrzęk po pierwszej sesji. Całkowite zniknięcie obrzęku może jednak potrwać nawet miesiąc.

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to zabieg polegający na wstrzykiwaniu środków rozpuszczających tłuszcz w problematyczne miejsca. Zabieg ten naśladuje naturalne procesy organizmu do rozbijania tłuszczu. Wątroba wytwarza kwasy żółciowe, które osłabiają komórki tłuszczowe i rozbijają je. Lipoliza iniekcyjna wykorzystuje syntetyczną wersję tego kwasu. Jest on silniejszy niż własne kwasy żółciowe organizmu.

Procedura jest uważana za bezpieczną i skuteczną w leczeniu małych i średnich złogów tłuszczu. Ważne jest, aby przestrzegać instrukcji dotyczących wstrzykiwania i stosować prawidłową technikę. Zastrzyk powinien być skierowany tylko na te obszary tłuszczu, które wymagają interwencji. Wyniki są zwykle zauważalne po dwóch do trzech zabiegów.

Procedura lipolizy iniekcyjnej jest doskonałą opcją dla osób z budżetem. Jest on znacznie tańszy niż liposukcja i niesie ze sobą mniejsze ryzyko. Liposukcja, na przykład, może prowadzić do ciężkiego obrzęku, infekcji i utraty czucia. Podwójne podbródki są zazwyczaj wynikiem uporczywego tłuszczu, który nie jest szczątkowy i trudno reaguje na ćwiczenia i dietę. Może być również spowodowany dyspozycją genetyczną lub starzeniem się.

Procedura jest opcją, która jest stosowana od dziesięcioleci w celu zmniejszenia złogów tłuszczu w twarzy. Procedura ta może również dokręcić linię szczęki. W przeciwieństwie do innych zabiegów, lipoliza nie wiąże się z utratą wagi, ale rozpuszcza zlokalizowane złogi tłuszczu. Procedura ta jest minimalnie inwazyjna i wykorzystuje cienką igłę do wstrzykiwania aktywnego składnika do warstwy podskórnej. Zabieg trwa około jednej godziny.

Lipoliza iniekcyjna jest niechirurgiczną metodą usuwania nadmiaru tłuszczu na podbródku i wiąże się z mniejszym ryzykiem niż zabiegi chirurgiczne. Lipoliza iniekcyjna jest bezpieczna i skuteczna, jeśli jest wykonywana przez wykwalifikowanego chirurga estetycznego, ale może być niebezpieczna, jeśli jest wykonywana przez niedoświadczonego chirurga. Istnieje również ryzyko, gdy procedura ta jest wykonywana off-label.

Liposukcja podbródka

Zabieg usuwa nadmiar tłuszczu pod brodą. Wykonywany jest przez niewielkie nacięcia. Po zabiegu można wrócić do pracy i normalnych zajęć w ciągu tygodnia lub dwóch. W okresie rekonwalescencji może wystąpić obrzęk lub zasinienie. Obrzęk lub zasinienie ustępują jednak zazwyczaj po dziesięciu do czternastu dniach. Po zabiegu podbródek będzie miał gładszy i bardziej zdefiniowany kontur.

Istnieje kilka rodzajów ryzyka związanych z tą procedurą, w tym obrzęk, zasinienie i utrata wrażliwości twarzy. Jednak większość ludzi wraca do zdrowia po zabiegu bez żadnych komplikacji. Większość pacjentów wraca do pracy w ciągu kilku dni. Czas rekonwalescencji dla tej procedury jest krótszy niż w przypadku tradycyjnego liftingu szyi. Jednakże, jeśli jesteś niezadowolony z wyglądu swojego podbródka, być może będziesz musiał poddać się dodatkowym zabiegom, aby skorygować ten problem.

Jeśli jesteś zdrową osobą dorosłą, nie palisz i nie pijesz alkoholu, a także masz idealną wagę ciała, możesz być kandydatem do tego zabiegu. Liposukcja działa poprzez usuwanie tłuszczu z obszaru szyi i podbródka. Proces ten polega na wykonaniu serii zastrzyków w odstępach kilkutygodniowych. Większość ludzi wymaga tylko dwóch lub trzech zastrzyków, ale niektórzy mogą wymagać aż sześciu. W większości przypadków zabieg ten pozwala wyeliminować podwójny podbródek bez konieczności przeprowadzania operacji.

Chociaż dieta i ćwiczenia są najbardziej skutecznymi metodami leczenia nadmiaru tłuszczu, niektóre złogi tłuszczu na podbródku i szyi są uparte. W Rejuva Center pacjenci z uporczywym tłuszczem mogą skorzystać z Kybella, leku do wstrzykiwania zawierającego kwas deoksycholowy, naturalnie występujący kwas żółciowy, który wspomaga wchłanianie tłuszczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *