Spraw, by Twoje wargi sromowe były pulchne – co musisz wiedzieć?

Spraw, by Twoje wargi sromowe były pulchne - co musisz wiedzieć?

Przede wszystkim musisz zrozumieć, że Twoje wargi sromowe są wyjątkowe. Oznacza to, że nigdy nie powinnaś czuć się skrępowana, aby zasięgnąć porady lekarza, jeśli doświadczasz któregoś z wyżej wymienionych objawów. Jest to pierwszy krok do poprawy. Badanie warg sromowych przez lekarza to najlepszy sposób, aby dowiedzieć się, co jest przyczyną Twojego dyskomfortu.

Labia majora

Posiadanie dużych warg sromowych może być bardzo niewygodne, zwłaszcza podczas seksu penetracyjnego. Może też powodować problemy z higieną. Jeśli obszar ten jest zbyt duży, możesz mieć problem z jego prawidłowym oczyszczeniem, co może prowadzić do nawracających infekcji. Może również pozostawić widoczne zgrubienie, gdy nosisz obcisłe ubrania. Jeśli te kwestie są uciążliwe, powinnaś poszukać pomocy medycznej.

Labia majora to część narządów płciowych, rozciągająca się od otworu pochwy w dół do wewnętrznej strony ud. Niektóre kobiety mają tylko częściowe wargi sromowe, co nie jest dużym problemem. Kształt i rozmiar warg sromowych są odzwierciedleniem Twojego typu ciała. Niektóre kobiety mają większe wargi sromowe niż inne i są one zazwyczaj bardziej pełne niż inne. Jednak na wielkość i kształt warg sromowych mogą wpływać wahania Twojej wagi.

Wargi sromowe główne to część ciała, która nadal rośnie w okresie nastoletnim. Dlatego wygląd dziewczynki w wieku 11 lat będzie zupełnie inny niż w wieku 16 czy 17 lat. Podobnie, wargi sromowe kobiety mogą zmienić rozmiar po ciąży.

Na szczęście istnieje wiele rozwiązań dostępnych dla kobiet, które mają przerost labia majora. Stosując metody niechirurgiczne, można zmniejszyć obrzęk i przywrócić kształt warg sromowych. Chirurg kosmetyczny, znany jako labiaplastyk, może wykonać ten zabieg. Polega on na wstrzyknięciu tłuszczu lub wypełniacza skórnego do warg sromowych większych.

Rozważając opcje chirurgiczne, weź pod uwagę swoje powody dyskomfortu. Czy jesteś kobietą, która czuje się niekomfortowo w pewnych stylach ubierania? Czy jesteś kobietą, która chce się lepiej czuć ze swoim wyglądem? Czy obawiasz się publicznych komentarzy? Jeśli tak, chirurgia kosmetyczna może być właściwym rozwiązaniem dla Twojego problemu. Jeśli nie jesteś pewna co do zabiegu, zasięgnij porady chirurga plastycznego. Może on poprawić jakość Twojego życia, ale nie powinien być wykonywany u każdej kobiety.

Ciąża i poród mogą spowodować zmiany w obrębie labia majora, które wpływają na Twój wygląd. Proces starzenia się może również sprawić, że wargi sromowe mniejsze staną się mniejsze. Dla niektórych kobiet ta zmiana może być bardzo niekomfortowa, a nawet może prowadzić do zawstydzenia. Na szczęście dostępne są proste operacje, które pozwalają przywrócić zdrową wargę sromową większą. Zabiegi te wymagają minimalnego czasu przestoju i mają bardzo małe ryzyko powikłań. Procedury te mogą być również dostosowane do konkretnych potrzeb i celów.

Zwiększenie przepływu krwi do warg sromowych

Zwiększenie przepływu krwi do warg sromowych może pomóc w poprawieniu sprawności seksualnej, wrażliwości i smarowania. Ten nieinwazyjny zabieg można wykonać na wewnętrznej i zewnętrznej wardze sromowej. Zabieg wykorzystuje fale pulsacyjne do naprawy naczyń krwionośnych w wargach sromowych. Jest bezpieczny i komfortowy, a także może poprawić wygląd i odczucia kobiety podczas stosunku seksualnego.

Wypełniacze skórne

Wypełniacze skórne to wypełniacze kosmetyczne, które są stosowane w twarzy i ciele. Nie są one zatwierdzone przez FDA do stosowania w wardze sromowej głównej, ale procedura jest bezpieczna, jeśli jest wykonywana przez wykwalifikowanego lekarza. Zabieg może poprawić estetyczny wygląd warg sromowych poprzez zmniejszenie wyglądu starzejącej się skóry.

Zabieg trwa zwykle piętnaście minut i obejmuje zastosowanie miejscowego środka znieczulającego w celu znieczulenia okolicy. Wypełniacz jest następnie wstrzykiwany w wargi sromowe za pomocą bardzo małej igły. Wyniki są natychmiastowe i można od razu wrócić do swoich normalnych zajęć. Po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk, zasinienie lub zaczerwienienie, ale jest to normalne i tymczasowe.

W celu stworzenia pulchnych warg sromowych lekarz użyje oczyszczonego tłuszczu. Tłuszcz zostanie pobrany z brzucha lub wewnętrznej strony ud i wstrzyknięty w wargi sromowe. Jest to bardziej naturalne i może trwać dłużej niż wypełniacze skórne. Lekarz może zalecić tę opcję, jeśli wolisz bardziej naturalny wygląd.

Wargi sromowe główne ulegają wielu zmianom w ciągu życia kobiety. W tym czasie zmiany hormonalne mogą powodować marszczenie się, rozluźnienie lub wiotkość. W niektórych przypadkach to marszczenie może powodować widoczność nadmiaru skóry, a lekarz może zastosować wypełniacze skórne, aby uzyskać równomierny wygląd warg sromowych.

Istnieje wiele różnych zabiegów, które mogą być stosowane w celu poprawy wyglądu warg sromowych. Jedną z metod jest zabieg puffingu warg sromowych, który jest niechirurgiczny i wymaga znieczulenia miejscowego. Zabieg ten trwa około pół godziny i pozwala na wznowienie normalnych czynności następnego dnia. Po zabiegu należy stosować się do zaleceń lekarza dotyczących pielęgnacji pozabiegowej, aby uniknąć wszelkich powikłań.

Transfer tłuszczu

Transfer tłuszczu w celu uwypuklenia warg sromowych to zabieg ambulatoryjny, który może poprawić kształt i rozmiar warg sromowych większych. Zabieg trwa zazwyczaj około godziny i jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Ta minimalnie inwazyjna procedura polega na usunięciu niechcianego tłuszczu z pewnego obszaru ciała, który jest przetwarzany w laboratorium przed wstrzyknięciem do warg sromowych większych.

Zabieg może sprawić, że wargi sromowe będą wyglądały na pełne i młode. Po zabiegu należy spodziewać się niewielkiego obrzęku, który ustąpi dość szybko. Rezultaty tego zabiegu są jednak tymczasowe i co sześć do ośmiu miesięcy trzeba będzie wracać do lekarza w celu powtórzenia zastrzyków. Transfer tłuszczu nie jest najlepszym rozwiązaniem dla pacjentek z opadającymi lub asymetrycznymi wargami sromowymi. Najlepiej wykonać go w sedacji, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Lekarz wykona nacięcie, które zostanie zamknięte za pomocą wchłanialnych szwów.

Transfer tłuszczu w celu wykonania labia majora może być dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą uzyskać bardziej młodzieńczy wygląd. Jednak niektóre pacjentki mogą nie być idealnymi kandydatkami do zabiegu, ponieważ straciły na wadze lub niedawno urodziły dziecko. Ważne jest również, aby mieć odpowiedni nadmiar tłuszczu dostępny do zabiegu. W przeciwnym razie transfer tłuszczu może spowodować deformację konturu, która może wyglądać nieatrakcyjnie. Do wypełnienia warg sromowych większych można również użyć wypełniaczy skórnych. Dr Traci Temmen może omówić z Tobą tę opcję podczas konsultacji.

Zabieg jest procedurą mało inwazyjną, która nie pozostawia na Twoim ciele blizn chirurgicznych. Tłuszcz jest pobierany z własnego ciała pacjenta i oczyszczany przed wstrzyknięciem. W rezultacie istnieje niewielkie ryzyko odrzucenia i większość pacjentów może powrócić do normalnej aktywności zaraz po zabiegu.

Transfer tłuszczu w celu uzyskania pulchnych warg sromowych wymaga zastosowania środków uspokajających lub znieczulenia miejscowego. Zabieg może trwać od jednej do dwóch godzin i zależy od ilości przenoszonego tłuszczu. Niektórzy pacjenci są w stanie wrócić do domu tego samego dnia, podczas gdy inni mogą potrzebować tygodnia na powrót do zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *